Euroopa hoiab hinge kinni: mida lubab Trump sel korral Putinile?
Trumpi ja Putini kõne, Macroni ja Scholzi-Merzi kohtumine ning Aseri-Armeenia rahu on Äripäeva välisuudiste toimetaja Indrek Lepiku fookusteemad värskes uudiskirjas “Globaalne briifing”.
Donald Trumpi ja Vladimir Putini tippkohtumist pole endiselt kokku lepitud.
Foto: AFP/Scanpix
Alanud nädal tõotab tulla jälle üks neist, kus räägitakse palju, aga pole kindel, palju sellest on tõsi, rääkimata ootusest, et suurtest sõnadest ka suured teod vormuksid. See kehtib kusjuures ka Eesti kohta, kus sõnasõjast laskemoona hankimise üle on kerkinud väiksemat sorti skandaal.
Ukraina sõda läheb kuumemaks, Euroopa ei karda tuumarelva ja Saudi Araabiast oodatakse valget suitsu, need on Äripäeva välisuudiste toimetaja Indrek Lepiku fookusteemad välisuudiste kokkuvõttes “Globaalne briifing”.
Fiasko ovaalkabinetis, pantvangistatud Põhja-Ameerika vabakaubandus ja Euroopa Liidu tõetund, need on Äripäeva välisuudiste toimetaja Indrek Lepiku fookusteemad värskes ülevaates “Globaalne briifing”.
Euroopa parlamendi liige, endine välisminister ja suursaadik Marina Kaljurand ütleb, et ka ameeriklastel endil tuleb teha häält ja Donald Trumpi autoritaarsuse vastu protestida.
Prantsusmaa ja Saksamaa tõstavad pead, USA hääletas koos Venemaa ja Hiinaga ning tariifitsirkuses algas teine vaatus, kirjutab Äripäeva välisuudiste toimetaja Indrek Lepik nädala välisteemade kokkuvõttes “Globaane briifing”.
15 aastat kestnud keskpankade rahapoliitika tagajärjel ei ole meil enam vabu kapitaliturge ning kogu globaalne majanduskasv tuleneb võlakoorma suurenemisest, mitte tootlikkuse kasvust. See jätkusuutmatu kasv lõpeb peagi väga suure kollapsiga, kirjutab Soome majandusteadlane Tuomas Malinen.