Arst selgitab: abi viljatusprobleemi korral

Autor: Meditsiiniuudised • 16. märts 2022
Ainult tellijale
Jaga lugu

Lastetuse põhjuseid võib olla mitmeid, nii naise- kui mehepoolseid või mõlemapoolseid samal ajal. Juhul, kui vaatamata regulaarsele suguelule ei ole paaril ühe aasta jooksul õnnestunud rasestuda, on tegemist viljatusega.

Hoiustatud munarkud.
Autor: Shutterstock

Siiski on ka neid, kes väidavad, et 12-kuuline piir ülehindab viljatuse riski, sest 50 protsenti naistest, kes ei ole rasestunud ühe aasta jooksul, jäävad rasedaks järgneva aasta jooksul. Umbes 10 protsendil juhtudest jääb viljatuse põhjus ebaselgeks. Sel juhul on kõikide uuringute tulemused korras, aga paar ikkagi ei rasestu.

Viljatusprobleemiga vajab Eestis abi iga kuues paar. Tänu uutele tehnoloogiatele on tänapäeval võimalik paljusid aidata kehavälise viljastamise ehk IVF-iga. Kehavälise viljastamise puhul viiakse laboritingimustes kokku munarakk ja seemnerakk. Mis saab aga siis, kui naisel endal munarakke pole?

Sisu on kättesaadav ainult tellijale.
Lugemiseks logi sisse või vormista tellimus

Kas tahad alati teada, kui Lääne-Virumaa Uudistes sel teemal kirjutatakse? Kasuta Minu Lääne-Virumaa funktsiooni ja vali märksõnad, mida oma personaalses uudiskirjas näha tahad.

Vaata veel

Meie koostööpartneriteks on

Liitu uudiskirjaga ja oledki kursis, mis Lääne-Virumaal toimub

Jaga meiega huvitavat infot!