Tundmatule lingile vajutades võib Facebooki kontost ilma jääda

Autor: Lääne-Virumaa Uudised • 1. aprill 2022
Ainult tellijale
Jaga lugu

Riigi infosüsteemi amet (RIA) saab pidevalt teateid sotsiaalmeediakontode kaaperdamistest. Viimasel nädalal sai RIA kaks teadet uut tüüpi konto kaaperdamisest, kus Facebooki kasutaja konto võeti üle ühe vale klõpsuga.

Illustratsioon levivast veebilingist.
Autor: Kuvatõmmis

Tavaliselt proovitakse inimeste sotsiaalmeediakontosid üle võtta pärast seda, kui nad on oma kasutajatunnuse ja parooli libalehele sisestanud või nende andmed on lekkinud. Kuid see konkreetne kontokaaperdamine käib teisiti, mistõttu tuleb sellele ka tähelepanu pöörata.

Praegu on RIA-le teatatud Facebooki kontode kaaperdamisest, kuid sarnasel moel võivad kurjategijad tegutseda ka teistes keskkondades. See tähendab, et kui ründajad proovivad Instagrami keskkonna kaudu inimestega ühendust võtta ning suunata neid selles keskkonnas kahtlasele lingile, siis võivad nad jääda ilma Instagrami kontost, aga mitte Facebook omast.

Sisu on kättesaadav ainult tellijale.
Lugemiseks logi sisse või vormista tellimus

Kas tahad alati teada, kui Lääne-Virumaa Uudistes sel teemal kirjutatakse? Kasuta Minu Lääne-Virumaa funktsiooni ja vali märksõnad, mida oma personaalses uudiskirjas näha tahad.

Vaata veel

Meie koostööpartneriteks on

Liitu uudiskirjaga ja oledki kursis, mis Lääne-Virumaal toimub

Jaga meiega huvitavat infot!