Tööle tagasi: antud lubadused kipuvad pärast puhkust ununema
Hakkan pärast puhkust korralikumalt tööd tegema. Pean tähtaegadest kinni. Luban olla tubli ja efektiivne. Njah, aga hiljemalt nädala või paari pärast on enne puhkust antud lubadused aga unustatud ja kõik loksub vanadesse rööbastesse tagasi. Miks?
KoostööKunstiKool Belbin Eesti asutaja, meeskonnatreener ja Ettevõtluskõrgkooli Mainor lektor Mats Soomre raamatupidajate päeval.
Foto: Raul Mee
Meeskonnatreener Mats Soomre sõnul tulevad inimesed tihtipeale pärast puhkust suure entusiasmiga tööle tagasi ja annavad endale samasuguseid lubadusi nagu esimesel jaanuaril. Paraku kipub esimese nädala või paariga entusiasm kaduma ja jätkub sama vana rada. Miks see nii on?
Mõnikord peab lapse juurest ära minema. Hinges piinad ja südames mure, siirdus noor toitlustusettevõtja ja Äripäeva kolumnist Üllar "Myrakas" Priks sinise mere ja kõrgete mägede poole ning jättis äri seniks partnerite kätte.
Aeg-ajalt tekib olukordi, kus töötaja soovib puhkust katkestada. Levinuim põhjus on ajutine töövõimetus. Vaatame läbi praktiliste näidete, mis saab kasutama jäänud puhkusepäevadest ja välja makstud puhkusetasust.
Rohkem, kiiremini ja kauem ei ole spordi harrastamisel kestlik strateegia ning ületreenimine võib lõppeda pikaajalise tervisekahjuga. Farmatseut jagab nõuandeid, millal on õige aeg treeningutega piiri pidada ning kuidas ületreenimise esmased märgid ära tunda.
Eestis oleme harjunud, et ühe aasta inimene töötab ja teenib puhkust, mis tuleb siis ära kasutada jooksval aastal. Kui inimene puhkust jooksval aastal ära ei kasuta, hakkab puhkus aeguma, selgitab tööõiguse spetsialist.
23. mail toimub Von Krahli teatrimajas Rakvere Elustiilipäev – avalik sündmus, mis tõstab esile puhkamise kui teadliku eluoskuse ja vaimse tasakaalu osa. Ürituse tänavuseks juhtmõtteks on „Puhkus on jõud!”.