Sirutuspaus: 5 harjutust, mis aitavad vältida terviseprobleeme

Autor: Priit Kõrve, füsioterapeut, manuaalterapeut/kiropraktik ja Eesti Wushu Kungfu Föderatsiooni aupresident • 4. mai 2024
Ainult tellijale
Jaga lugu
Enamik töid meie igapäevaelus on sellised, mille tegevus on suunatud ettepoole ehk mida tehakse kummargil. Tehtavad harjutused võiksid niisiis olla vastassuunalised.
Autor: Pexels

Alustame tervisevõimlemise sarja “Sirutuspaus” avaldamist, kus füsioterapeut Priit Kõrve jagab nõuandeid, kuidas eri elualadel töötavad inimesed võiksid oma lihaskonna eest hoolt kanda, et vältida tööst ja sundasendist tingitud vaevusi.

“Sirutuspaus” on teemaveebi Personaliuudised sari, mille autoriks on füsioterapeut, manuaalterapeut/kiropraktik ja Eesti Wushu Kungfu Föderatsiooni aupresident Priit Kõrve. Sari ilmub kuni suveni ka Lääne-Virumaa Uudistes.

Iga nädal avaldatakse sarjas üks harjutustik, mis on suunatud mõne kindla valdkonna töötajaile või mõnele kindlale lihasgrupile, mis mingit sorti tööd tehes kõige enam taastamist vajab.

Priit nendib, et tema juurde satuvad inimesed väga erinevate probleemidega. Kellel valutab selg, kellel kael ning kellel teised liigeste piirkonnad. Täna jagab ta alustuseks viit üldist harjutust, mis on sobilikud eri elualade inimestele. Füsioterapeut soovitab teha harjutusi hommikul, et anda kehale positiivne toonus ja selleks, et töö käigus ei tekiks tervisega probleeme.

Suurem osa tegevusi, mida päeva jooksul teeme, on sellised, mille tegevus on suunatud ettepoole ehk mida tehakse kummargil, olgu see siis töö arvutiga, toiduvalmistamine või miski muu. „Mõni meist teeb hommikuti ärgates kätekõverdusi ehk toniseerib rinnalihaseid. Kätekõverdused ei ole halvad, kuid unustatakse ära vastassuunas töötavad lihased, ja seal peitub probleem. Sedasi tõmbab inimene ennast aga veelgi rohkem küüru. Tegelikult oleks vaja teha tööle vastupidiseid ja toonust andvaid harjutusi,“ selgitab ta.

Sisu on kättesaadav ainult tellijale.
Lugemiseks logi sisse või vormista tellimus

Vormista Lääne-Virumaa Uudiste digitellimus ja saad:

  • Ühe tasuta lisakasutaja
  • Ligipääsu kogu tasulisele sisule
  • Kord nädalas ilmuva uudiskirja

Tellimust saab katkestada kuni kaks tööpäeva enne järgmist maksetähtaega

Kas tahad alati teada, kui Lääne-Virumaa Uudistes sel teemal kirjutatakse? Kasuta Minu Lääne-Virumaa funktsiooni ja vali märksõnad, mida oma personaalses uudiskirjas näha tahad.

Vaata veel

Liitu uudiskirjaga ja oledki kursis, mis Lääne-Virumaal toimub

Jaga meiega huvitavat infot!