Eestis on kopter nii maksueksperdil, jahipoepidajal kui ka meditsiiniärimehel
Eesti registris on käputäis koptereid, mis kuuluvad erinäolistele ettevõtjatele. See pole aga odav lõbu või töövahend – Eesti kallimad kopterid maksavad mitu miljonit eurot.
Kopter säästab aega, kui äri tõttu tuleb jõuda igasse Eesti nurka. 2024. aastal saabus Oleg Gross ka Abja-Paluoja kaupluse avamisele õhusõidukiga. Vasakul on tema poeg Georg Gross. Eestis on aga veel hulk kopteriomanike.
Foto: Elmo Riig / Sakala / Scanpix
Eestis on kokku registreeritud 12 helikopterit, millest kolm kuuluvad politsei- ja piirivalveametile ning ülejäänud üheksa on erakätes. Neist omakorda viis on Robinson R44-d – samad kopterid, millega nädalavahetusel sattusid traagilisse õnnetusse teiste seas ettevõtjad Oleg Sõnajalg ja Priit Jaagant, kirjutab Äripäev.
Oleg Sõnajalg rõõmustas alles mullu, et pikalt kembeldud Aidu Tuulepark avatud sai. Projekti õnnestumise üle ei jõudnud helikopteriõnnetuses surma saanud ärimees aastatki rahul olla. Mapri Ehituse omanik Priit Jaagant ei näe temaga seotud suurte projektide valmimist: Hipodroomi kvartal, Leedusse laienemise arengud, NOBE, hulk kortereid ja äripinnad.
Laupäeval Soomes ettevõtjate Oleg Sõnajala ja Priit Jaaganti kopterite järel lendas Tallinnast samasse sihtpunkti veel ärimees Väino Kaldoja helikopter.
Gross: Eetiliselt väga inetu tegu, see on au küsimus.
Vähem kui pool aastat tagasi istus Tallinnas üks keskmise kuulsusega ettevõtja oma uhiuue Lamborghini rooli, kuid pahandas välja tootja, kui müüs neljarattalise juba õige pea edasi Bulgaariasse.
23. mail toimub Von Krahli teatrimajas Rakvere Elustiilipäev – avalik sündmus, mis tõstab esile puhkamise kui teadliku eluoskuse ja vaimse tasakaalu osa. Ürituse tänavuseks juhtmõtteks on „Puhkus on jõud!”.