Apteeker annab nõu, millised ravimid ja esmaabivahendid tasub kindlasti reisile kaasa võtta ning selgitab, millised on nõuded ravimitega reisimisel.
- Reisiapteeki komplekteerides tuleb arvesse võtta nii sihtkohta, reisijate vanust ja nende tervislikku seisundit kui ka reisi pikkust. Foto: Shutterstock
“Selleks, et reis välismaale kulgeks võimalikult murevabalt, tuleks kaasa võtta reisiapteek, sest haigestumine ja tervisemured reisides on sagedased,” sõnas Südameapteegi proviisor Gerda Nelis.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Haigestumine läkaköhasse kasvas aastal 2023 pea neli korda ja haigestumise kasvu tendents jätkub suure tõenäosusega ka tänavu: alanud aastal on kolme kuuga juba registreeritud kaks kolmandikku mullu registreeritud haigusjuhtudest.
Haagissuvilaga reisides on vabadus sõita ning puhata kus iganes. Näiteks saab haagissuvilate ja matkaautode maaletoomise, müügi ja rendiga tegeleva Caravan Pluss OÜ omaniku Merle Õuna sõnul piknikule jääda metsaveerus järve lähistel või ööbida kauni vaatega merekaldal.
Bakter ohustab ka kortermaju
Terviseamet tuvastas Tartu V Spa ja Aura veekeskuses võetud proovidest Legionella bakteri, mille sisaldus ületas normpiire kohati ligi sada korda. Mis haigus on legionelloos, kuidas see levib ja millised on selle sümptomid?
Inimestel on isu reisida ja pikk reisipaus hakkab tasapisi lõppema. Kuhu ihkab läänevirulase hing ja millega peab reisile mineja arvestama?
15 aastat kestnud keskpankade rahapoliitika tagajärjel ei ole meil enam vabu kapitaliturge ning kogu globaalne majanduskasv tuleneb võlakoorma suurenemisest, mitte tootlikkuse kasvust. See jätkusuutmatu kasv lõpeb peagi väga suure kollapsiga, kirjutab Soome majandusteadlane Tuomas Malinen.