Ilmselt on nii mõnigi meist ära jooksnud teda lusikaga taga ajava vanaema eest ja näinud teismelist, kes külmkapi tühjaks sööb. Väikelapsel aitab uue toiduga kohaneda mitte sund, vaid võimalus seda käega katsuda.

- Raissa Žmarjova soovitab väikelapsel toitu katsuda lasta. Foto: Violetta Riidas
Sellest, millal lapse toitumisprobleemide lahendamiseks piisab mängimisest ja millal on tegemist sekkumist vajava murega, rääkis saates “Terviseuudised” lastehaigla endokrinoloogiateenistuse vastutav õde Raissa Žmarjova.
Lääne-Virumaa Uudiste lugejad saavad saadet mugavalt endale sobival ajal kuulata siit:
Laske lapsel toiduga mängida!
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Mida silmas pidada, kui laps järgmisel hommikul operatsioonile läheb ja kuidas last selleks ette valmistada?
Tallinna lastehaigla erakorralise meditsiini osakonna juhataja Helke Nurm ja traumatoloog Jana Kritt selgitavad, millisel juhul pöörduda lapsega perearsti poole ja millal on vaja kutsuda kiirabi või minna EMOsse.
Põletikuline soolehaigusest kipub ägenema kevadel. Gastroenteroloog Külliki Suurmaa räägib, keda põletikuline soolehaigus ohustab ja kuidas saada jälile teismelise kõhuvalu põhjusele.
Uuringud on näidanud, et kontakt emaga aitab enneaegsel lapsel tunduvalt paremini kosuda ja mõjub ka vanemale rahustavalt.
Tänapäeva töömaailmas kohtuvad kontorites sageli erinevad põlvkonnad: beebibuumerid, X-põlvkond, milleeniumilased ja Z-põlvkond. Igaühel neist on oma ootused, tööharjumused ja suhtumine töökeskkonda. Selline mitmekesisus võib tunduda keeruline, kuid pakub ka väärtuslikku võimalust õppida ja kohaneda erinevate lähenemistega.