“Eesti Mündiäri on saatanast ja lüpsab mu vanaema juba vähemalt kümme aastat rahast tühjaks,” põrutab 92aastase vanaema lapselaps. Kõrge eani töötanud vanaema, kellel varem ei olnud rahalisi raskusi, on nüüd sugulastele võlgu.
“Minu kasuemale on ta umbes 12 000 eurot võlgu ja ilmselt on ta omadega miinuses veel rohkem,” arvab Kaisa (nimi muudetud, isik toimetusele teada), kes ütleb, et proovib olukorrast rääkides emotsioonid kõrvale jätta. See on talle raske, kuna münte, mida tema vanaema kokku ostab, peavad asjatundjad lihtsalt öeldes mõttetuteks.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Ohumärk: maniakaalne portfelli jälgimine
Kui rahaga “mängimine” muutub kireks, mis ei lase investoril enam igapäevaasjadele keskenduda ja börsi lahtimineku hetkel jääb muu elu seisma, on ilmselt põhjust tõsiselt järele mõelda, kas kupli all on ikka kõik korras.
Vaata galeriid uhkest superautost.
650 000 eurot maksnud superauto ostnud ettevõtja Oleg Gross kinnitas, et ostis nii kalli auto mitte eputamiseks, vaid selleks, et see järelturul maha müüa ja korralik kasum teenida.
Eesti jalgpallikoondise tulihingelised fännid käivad vaatamas ka kõiki välismaal toimuvaid mänge ja maksavad selle eest olenevalt asukohast isegi üle 1000 euro, kuid näevad, et saadav emotsionaalne dividend tasub end ära.
Loodetavasti ei peleta Lõuna-Aafrikas tegutseva autorendifirma Planet42 juhtum inimesi investeerimise juurest, sest regulaarne investeerimine on kõige parem võimalus oma vara kasvatada ja pensionipõlve kindlustada, leidis Lääne-Virumaa Uudiste peatoimetaja Aivar Hundimägi Vikerraadio päevakommentaaris.
15 aastat kestnud keskpankade rahapoliitika tagajärjel ei ole meil enam vabu kapitaliturge ning kogu globaalne majanduskasv tuleneb võlakoorma suurenemisest, mitte tootlikkuse kasvust. See jätkusuutmatu kasv lõpeb peagi väga suure kollapsiga, kirjutab Soome majandusteadlane Tuomas Malinen.