Kuna viimastel nädalatel on olnud palju arutelusid töövõime ja eeskätt puude määramise teemal, siis koostas töötukassa selgituse, kuidas käib töövõime hindamine, mis on selles osas kaheksa aasta jooksul muutunud ja kes on need arstid, kes seda teevad.

- Töötukassa töövõime hindamise metoodik Hille Maas
- Foto: Daisy Lappard/Õhtuleht/Scanpix
Rakveres hindab töötukassa koostööpartnerina töövõimet kaks arstikeskust.
“See teema on meil üpris keeruline ja ma ei imesta üldse, et inimesed sellest aru ei saa,” nentis töötukassa töövõime hindamise metoodik Hille Maas. Kui varem hinnati inimese puhul töövõimetust, siis alates 2016. aastast hinnatakse töövõime ulatust. Töövõime hindamise aluseks ei ole inimesele arsti pandud diagnoos, vaid diagnoosist põhjustatud tegutsemispiirangud, mille tõttu ta mõningaid asju teha ei saa.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Peaminister Kristen Michal lubab riigis bürokraatiat vähendada nii, et ametnikke läheb vaja praegusest 20 protsendi võrra vähem. Majandus- ja kliimaminister räägivad oma muudatustest juba konkreetsemalt, sest need on tegelikult eelmise valitsuse ajal kokku pandud plaanid.
Sellest, kuidas koondamine kujunes positiivseks töötajakogemuseks, rääkis äsjasel Personalitöö aastakonverentsil töötukassa personalijuht ja PARE juhatuse liige Kristiina Palm.
Kuigi majandusel eriti hästi ei lähe, ei kajastu see töötukassa statistikas, sest töötute arv on aastaga jõudsalt vähenenud.
Varasemalt ka ansamblist Vennaskond tuntud Mait Rebane elas enda sõnul nooruses igas mõttes raju ja ka sõltuvusterohket elu, kuni ca 15 aastat tagasi saabus pöördepunkt.
Tänapäeva töömaailmas kohtuvad kontorites sageli erinevad põlvkonnad: beebibuumerid, X-põlvkond, milleeniumilased ja Z-põlvkond. Igaühel neist on oma ootused, tööharjumused ja suhtumine töökeskkonda. Selline mitmekesisus võib tunduda keeruline, kuid pakub ka väärtuslikku võimalust õppida ja kohaneda erinevate lähenemistega.