Kokkuvõte nädalast: Jüri Ratas on poliitiline laip, absoluutselt

Autorid: Mari Mets, Karl-Eduard Salumäe, Olesja Lagašina • 3. veebruar 2024
Jaga lugu
Riigikogu aseesimees Jüri Ratas teatas nädala algul, et lahkub Keskerakonnast, sest tema väärtused ei klapi erakonna uue juhtkonnaga.
Autor: Andras Kralla

Sigadus! Jüri Ratas püüab müüa seda, mida ostetakse, süüdistades keskerakonna venekeelset leeri venemeelsuses, mis ei vasta tõele, ja Jüri Ratas teab seda, kõlas nädala olulisi teemasid kommenteerivas saates.

Sel nädalal teatas endine peaminister Jüri Ratas keskerakonnast lahkumisest ja Isamaaga liitumisest, põhjendades seda eeskätt väärtuste erinevusega praegusest keskerakonna juhtkonnast.

“Kõige hullem on, et Jüri Ratas räägib kogu aeg vaadetest, sest keskerakonna vaade pole muutunud, lihtsalt üks leer on kaotanud valimised erakonna sees ja ongi kogu lugu,” ütles Äripäeva venekeelse sõsarväljaande Delovõje Vedomosti peatoimetaja Olesja Lagašina.

“Jüri Ratas on minu jaoks poliitiline laip, absoluutselt. Ei mingit usaldust,” lisas ta.

Isamaa tundub praegu Ratasele kõige loogilisem valik, aga kui keegi oleks öelnud kolm või viis aastat tagasi, et Jüri Ratas lahkub ühel ilusal päeval keskerakonnast ja liitub Isamaaga, oleks see küll tekitanud küsimuse, mis ometi plahvatab, et see niimoodi läheb, kommenteeris Karl-Eduard Salumäe.

"Või et üldse mõni nimekas poliitik liitub Isamaaga," märkis Mari Mets.

Tõdeti, et kui kunagi Edgar Savisaare vastu kandideerimise aegu rääkisid mõned teadjamad veel Jüri Ratase võimalikust liitumisest reformierakonnaga, siis nüüdseks on see sild nii söeks põlenud kui üldse võimalik ja Ratase parim valik ongi üritada trügida Euroopa Parlamenti Isamaa ridades erukindral Riho Terrase kiiluvees.See saab olema keerukas ettevõtmine ja kaheldav, et seda saadab eriline edu.

Saate esimeses pooles arutleti, kas õpetajatel peaks olema põhjust streigi tulemusega natukenegi rahul olla ja mida teha paremini järgmise streigi korral, mis küllap lähiaastatel jälle tulemas.

Samuti räägiti, keda mõjutab Narva piiripunkti sulgemine autoliikluseks, kui lõviosa käike Venemaale tehakse nagunii jalgsi.

Stuudios olid ajakirjanikud Olesja Lagašina, Karl-Eduard Salumäe ja Mari Mets.

Lääne-Virumaa Uudiste tellijad saavad saadet kuulata siit:

Kas tahad alati teada, kui Lääne-Virumaa Uudistes sel teemal kirjutatakse? Kasuta Minu Lääne-Virumaa funktsiooni ja vali märksõnad, mida oma personaalses uudiskirjas näha tahad.

Vaata veel

Liitu uudiskirjaga ja oledki kursis, mis Lääne-Virumaal toimub

Jaga meiega huvitavat infot!