Martin Herem “Kuumal toolil”: me vajame rohkem tapjadroone

Autor: Ken Rohelaan • 8. aprill 2024
Jaga lugu
Kindral Martin Herem (pildil) töötab kaitseväe juhatajana veel viimaseid kuid, andes suvel ohjad üle brigaadikindral Andrus Merilole.
Autor: Andras Kralla

Nii kohalike kui ka välismaiste ettevõtjate ja investorite julgustuseks: Eesti kaitsevõime on viimasel ajal märgatavalt paranenud. Siiski vajab Eesti rohkem vahendeid, millega vastast hävitada piiri taga, ütles kaitseväe juhataja kindral Martin Herem.

Herem rääkis Äripäeva raadio saates "Kuum tool", et Eesti on viimase kahe aasta jooksul loonud ja loob ka järgneva aasta jooksul võimekust hävitada vastast temaga kontakti astumata.

Kaitseväe juht selgitas, et jutt käib täpsemalt näiteks varitsevast õhuründemoonast ehk tapjadroonidest, laevatõrjerakettidest ja suurtükilaskemoonast, mis tervikuna aitab vastast hävitada kuni 300 kilomeetri kaugusel. Heremi sõnul saaks vastase hävitamisel "viia kõik kaasnevad efektid ja kaotused enda territooriumilt välja".

Seotud lood

Eesti kui ettevõtlus- ja investeerimiskeskkonna tugevdamiseks tuleb ettevõtjatele ja investoritele näidata, et Eesti on kaitstud koht, märkis kindral. "Kui räägime Venemaa ohust, siis kõik Ida-Euroopa riigid on ühtviisi ohustatud alad," ütles Herem.

Samas rõhutas kaitseväe juht, et kuigi tal on raske hinnata, kuidas Eesti kaitsevõime paistab välja ärimaailmas, siis vähemalt poliitikute-diplomaatide ja kaitseväelaste hulgas paistab Eesti kindla peale välja kaugele ja positiivselt.

Eesti kaitsevõime tugevdamiseks tuleb aga veel rohkem investeerida ja samal ajal teha asju targemalt, ütles ta.

Lisaks rääkis kindral Martin Herem lähemalt, mis seisus on Eesti kaitsetööstus ning milline on kaitsetööstuse arendamise väljavaade.

Lääne-Virumaa Uudiste tellijad saavad saadet mugavalt endale sobival ajal kuulata siit:

Kas tahad alati teada, kui Lääne-Virumaa Uudistes sel teemal kirjutatakse? Kasuta Minu Lääne-Virumaa funktsiooni ja vali märksõnad, mida oma personaalses uudiskirjas näha tahad.

Vaata veel

Liitu uudiskirjaga ja oledki kursis, mis Lääne-Virumaal toimub

Jaga meiega huvitavat infot!