Vanadele hoonetele puhuti sisse uus elu

Autor: Aivar Hundimägi • 27. juuni 2024
Jaga lugu
Tapa endises leivatehases valmivad nüüd Nurme Looduskosmeetika tooted.
Autor: Liis Treimann

Kaks perefirmat valisid enda äritegemise paigaks Lääne-Virumaa ning andsid kahele vanale hoonele uue elu.

Nurme Looduskosmeetika kolis Koselt ning Tallinnast Tapa vanasse leivatööstusesse. Maarja ja Raido Toonekurg otsustasid aga osta ära kunagise Varangu mõisa viinaköögi, kuhu rajasid sündmuskeskuse.

Kartus, et kohapeal ei ole võimalik leida töötajaid, ei pea paika, ütles Nurme Looduskosmeetika juht ja omanik Marit Tiits.

Kui Nurme Looduskosmeetika tekkis vajadus kolida tootmine suuremale pinnale, siis esimese hooga otsiti sobivat paika Tallinna lähiümbruses. Uus kodu leiti ettevõttele aga hoopis Tapal, kus oli müügis kunagine leivakombinaat.

Nüüd on Marit Tiits ka ise koos perega kolinud elama Lääne-Virumaale. Ta räägib saates „Virupärane ettevõtlus“ millistel põhjustel otsustati ettevõte Tapale kolida, kuidas õnnestus leida kohapealt töötajaid ning mis on ettevõtte kolimise õppetunnid.

Intervjuud Marit Tiitsiga saab kuulata siit:

Maarja ja Raido Toonekurg rajasid kunagisse Varangu viinakööki külastuskeskuse.
Autor: Andres Laanem

Vana viinavabriku ostjad: “Isu midagi teha oli väga-väga suur”

Maarja ja Raido Toonekurg ostsid 2017. aastal Haljala vallas asuva Varangu mõisa viinavabriku, renoveerisid selle ja rajasid sinna sündmuskeskuse.

“Isu midagi teha oli väga-väga suur. Käisime erinevaid endisi viinavabrikuid vaatamas üle Eesti. Mingi hetk andsime endale aru, kui palju tööd see vajab ja kui palju kulub sõitmisele,” rääkis Maarja Toonekurg, miks otsustati lõpuks Varangu mõisa viinavabriku kasuks.

Raido Toonekurg lisas, et teine oluline valikut määrav põhjus oli hoone müügihind ning hoone seisukord ja kogu kinnistuga seonduv. “Võrreldes teiste hoonetega oli see ikkagi heas seisus,” märkis ta.

Saates räägivad nad uue äriga alustamise väljakutsetest ning pakuvad ideid, mida tuleks Lääne-Virumaal teha turismi ja ettevõtluse arendamiseks ning räägivad ka sellest, millega tasub arvestada ettevõtjatel, kes plaanivad Lääne-Virumaal turismiäriga alustada.

Intervjuud Maarja ja Raido Toonekurega saab kuulata siit:

Saadet “Virupärane ettevõtlus” toetab Lääne-Viru Omavalitsuste Liit ning saate valmimist kaasrahastavad Euroopa Liit ja Maakondlike arengustrateegiate elluviimise toetusmeede.

Kas tahad alati teada, kui Lääne-Virumaa Uudistes sel teemal kirjutatakse? Kasuta Minu Lääne-Virumaa funktsiooni ja vali märksõnad, mida oma personaalses uudiskirjas näha tahad.

Vaata veel

Liitu uudiskirjaga ja oledki kursis, mis Lääne-Virumaal toimub

Jaga meiega huvitavat infot!