Varisoo peremees näeb märke paranevast saagikusest

Autorid: Janno Riispapp, Ken Rohelaan • 1. juuli 2024
Jaga lugu
Ragnar Viikoja
Autor: Kristjan Ojang

Kui kevade lõpus tekitas põud teraviljade maailmaturul hinnatõusu, siis nüüdne hinnalangus prognoosib paremat saagikust, ütles Rakvere vallas tegutseva Varisoo talu omanik ja Eesti Põllumajandus-Kaubanduskoja põllumajandusvaldkonna juht Ragnar Viikoja.

Seotud lood

Varisoo käive kasvas eelmisel aastal 41%, kuid aasta lõpetati kahjumiga. Käive oli 2023. aastal 120 087 eurot, aasta varem 85 123 eurot. Ettevõte jäi mullu 20 176 euroga kahjumisse. 2022. aastal teenis firma kasumit 8190 eurot.

Täistööajale taandatuna oli eelmisel ja ka üle-eelmisel aastal ettevõttes kaks töötjat. Nende keskmine brutotasu oli mullu 1192 eurot kuus ja 2022. aastal 885 eurot kuus.

Varisoo äritulmused

Viikoja rääkis Äripäeva raadio hommikuprogrammis, et praeguseid prognoose vaadates ei julge ta veel lubada hea saagikuse tulemist, küll aga on terendamas keskmine saagikus, kui võrrelda eelmiste aastatega. Samas sööda varumisega on Eesti põllumehed heas seisus, kui võrrelda mulluse perioodiga.

Lisaks selgitas Viikoja, kuidas on maailmas laiemalt mõju avaldanud Ukraina ja Venemaa teravilja turulejõudmine.

Lääne-Virumaa Uudiste tellijad saavad intervjuud Ragnar Viikojaga kuulata mugavalt endale sobival ajal siit:

Kas tahad alati teada, kui Lääne-Virumaa Uudistes sel teemal kirjutatakse? Kasuta Minu Lääne-Virumaa funktsiooni ja vali märksõnad, mida oma personaalses uudiskirjas näha tahad.

Vaata veel

Liitu uudiskirjaga ja oledki kursis, mis Lääne-Virumaal toimub

Jaga meiega huvitavat infot!