• 21.03.25, 11:46

Uus jõukuse sümbol on molutamine

Võimalus sõpradega aega raisata on uus staatuse sümbol, rääkis brändistrateegia konsultant ja Melbourne ärikooli lektor Eugene Healy. Aeg on muutunud luksuskaubaks, seega tõeline luksus on seda raisata.
Kuula saatest “Obskuune majandus” pikemalt, millised hakkavad staatuse ja jõukuse sümbolid sel aastal välja nägema ja kuidas need on muutunud.
  • Kuula saatest “Obskuune majandus” pikemalt, millised hakkavad staatuse ja jõukuse sümbolid sel aastal välja nägema ja kuidas need on muutunud.
  • Foto: Reuters/Scanpix
Oleme aastaid elanud ühiskonnas, mille kuum teema on grindimine ‒ töötada meeletutes kogustes ja olla hõivatud. Hõivatus on olnud tõeline staatusesümbol, kui kellelgi on kogu aeg midagi teha, siis järelikult on ta tähtis.
Kella viiene äratus, grupitrenn, jäävann, kontor – see on minevik.
Tõusma on hakanud meelega aja surnukslöömise trend, mis tuleb elukalliduse tõusust. Pea igaüks on kohustatud aega optimeerima, et kuludega pinnal püsida. Ainult jõukad saavad päeval molutada ja enda graafiku ise seada.

Seotud lood

Saated
  • 09.03.25, 10:24
Soomlaste kättemaksu-pitsa Itaalia peaministrile
Soomlased tegid kord maailma parima pitsa ja see oli ainult kättemaksuks Silvio Berlusconile.
Saated
  • 27.02.25, 13:15
Teeni kümneid tuhandeid mitte midagi asjalikku tehes
Väga kahju, aga ma pean seda saadet tutvustama üpris nõmeda klišeega, mis kõlab nii: kes meist poleks mõelnud, et võiks ära elada mitte midagi asjalikku tehes ja raha tuleb.
Saated
  • 12.02.25, 15:33
Loomad on suuremad joodikud, kui me arvasime
Loomad tarvitavad rohkem etanooli, kui me seni arvata võisime.
Saated
  • 09.02.25, 09:53
Poliitik kadus pooleks aastaks lihtsalt ära
USAs on olnud palju pöördelisi sündmusi. Mõned kirjeldavad selle juures isegi vaikselt podisevat revolutsiooni, sest inimeste elatustase, majutuskriis, teatud klassiviha, valitsuse ja kongressi usaldamatuse olukord on aina halvenemas.
  • ST
Sisuturundus
  • 11.12.24, 10:55
Kuidas poliitikud ja keskpankurid on viinud meid kuristiku äärele
15 aastat kestnud keskpankade rahapoliitika tagajärjel ei ole meil enam vabu kapitaliturge ning kogu globaalne majanduskasv tuleneb võlakoorma suurenemisest, mitte tootlikkuse kasvust. See jätkusuutmatu kasv lõpeb peagi väga suure kollapsiga, kirjutab Soome majandusteadlane Tuomas Malinen.

Hetkel kuum

Liitu uudiskirjaga

Telli uudiskiri ning saad oma postkasti päeva olulisemad uudised.

Tagasi Lääne-Virumaa Uudised esilehele