Oled juhatuse liige? Arvuta kalkulaatoris oma juhtimisriski kindlustusmakse

Autor: IIZI Kindlustusmaakler • 23. august 2023
Jaga lugu

Allolev interaktiivne IIZI juhatuse liikme vastutuskindlustuse veebikalkulaator arvutab teie eest, millises suurusjärgus on firma juhatuse liikme vastutuskindlustuse aastamakse. Tegemist on eeldatava maksega, lõplik makse selgub pärast konkreetse firma bilansi ja kasumiaruande analüüsi, mis eelneb alati kindlustuslepingu sõlmimisele.

TASUB TEADA!

Kui palju maksab juhatuse liikme vastutuskindlustus keskmisele Eesti firmale?

Makse sõltub tegevusvaldkonnast, varade mahust ja käibest. Kõrgemad kindlustusmaksed on riskantsetematel tegevustel, näiteks krüptofirmadel ja finantsasutusetel.

Näiteks keskmine IT-firma, jaemüügi või tootmisettevõte võib saada aastase kindlustuslepingu limiidiga vahemikus 1-3 miljoni eurot kindlustusmaksega vahemikus 2000-8000 eurot.

Täpsem limiit sõltub ettevõte varade mahust. Kui soovitakse näiteks limiiti 3 miljoni euro juures, siis peab ettevõtte varade maht olema ka vähemalt 3 miljonit eurot.

Kui juhatuse liikmete vastutuskindlustust soovib idufirma, millel on plaan hakata suuremas mahus investorite raha kaasama, siis sõltub kindlustusmakse tulevaste perioodide hinnangulistest finantsidest, millest osa võib olla ka kaasatav raha.

Loe lisaks: "Norman Aas: maksuamet nõuab aastas ligi 100 Eesti firmajuhi isiklikust varast maksuvõlga sisse"

Kas tahad alati teada, kui Lääne-Virumaa Uudistes sel teemal kirjutatakse? Kasuta Minu Lääne-Virumaa funktsiooni ja vali märksõnad, mida oma personaalses uudiskirjas näha tahad.

Vaata veel

Liitu uudiskirjaga ja oledki kursis, mis Lääne-Virumaal toimub

Jaga meiega huvitavat infot!