Igal aastal annavad paljud inimesed endale lubadusi hakata tegelema spordiga. Liiga järsud muutused senises elukorralduses võivad aga tervisele hoopis kahju tekitada.
- Lääne-Tallinna Keskhaigla anestesioloogia- ja intensiivravikliiniku juhataja Neeme Somma ja haigla juht Arkadi Popov. Foto: Erakogu
Tipparst Neeme Somma rääkis saates „Terviseuudised“ enda valusast kogemusest. Eelmise aasta alguses kukkus ta tervisejooksult tulles kokku ja tema pulsikell näitas, et ta oli seitse minutit surnud.
Lisaks Sommale oli teiseks külaliseks saates Lääne-Tallinna Keskhaigla juht Arkadi Popov, kes selgitas, millised riskid võivad kaasneda elu muutvate lubadustega ning sellega seotud füüsiliste pingutustega.
Tervisesport olgu ikka tervisele kasuks
Popov toob enda praktikast näiteid juhtumitest, kus sportimise tagajärjeks on olnud hoopis tervisekahjustus ning jagab soovitusi, kuidas alustada tervisespordiga nii, et see oleks tervisele kasulik.
Lääne-Tallinna Keskhaigla anestesioloogia- ja intensiivravikliiniku juhataja Neeme Somma räägib aga ka sellest, kuidas ta terviserikkest taastus ning miks otsutas hakata nüüd hoopis tegelema poksiga.
Saade oli esmakordselt Äripäeva raadios eetris 12. veebruaril ja saadet toetab Lääne-Tallinna Keskhaigla.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Autoomanikud jälgivad kõhedusega kalendrit: aeg muudkui tiksub esimese jaanuari poole. Ei, kõhe pole mitte seepärast, et jälle peab uue aasta lubadusi andma, vaid 01.01.2025 jõustub Eestis automaks. Nii mõnigi meist lootis, et see maks jääb tulemata ja pigistas silma kinni iga kord, kui sellise pealkirjaga uudist nägi. Enam pole mõtet.