Vaata, kas Sinu lapse õpetajat kiideti digiõppe eest

Autor: Anu Viita-Neuhaus • 22. juuni 2021
Jaga lugu
Nagu patsiga poiss - õpetajad olid digiõppe ajal ka IT-spetsialistid.
Autorid: Raul Mee, Andres Haabu

Digiõppe ajal pidi õpetaja olema justkui IT-spetsialist. Need, kes suutsid mängeldes kohaneda digiõppega ja veebi kaudu edukalt teadmisi edastada, väärisid tunnustust. Kiida digiõpetajat kampaaniaga külvati sõnapaidega üle ligi 1000 Eesti pedagoogi. Vaata, kas Sinu või Sinu lapse õpetajat märgati!

Schoolaby digiplatvormis tehti üleskutse tunnustada õpetajaid nende pingutuse ja panuse eest. Oli õpetajaid, kelle erilist tööd märkasid mitu inimest.

Rakvere gümnaasiumi klassiõpetaja Kristi Reinebergi nime nimetati lausa kaheksal korral. Kiidusõnad jutustasid õpetaja suurest südamest, erilisusest, oskusest innustada ja hoolida.

Kiita said ka väga head pedagoogid - klassiõpetajad Külli Tropp ja Aime Borisov ning matemaatika õpetaja Katrin Kütt ja Maire Noorma. Kiideti ka inglise keele õpetaja Maret Kümniku, sotsiaalpedagoog Merilin Pudeli, klassiõpetaja Rutt Tubli ja Tea Tederi panustamist.

Rakvere reaalgümnaasiumi matemaatika ja inglise keele õpetajat Kairit Lillepuud nimetati kahel korral. "Kiitus õpetajale, kes oskab, hoolib, aitab ja kellel on väga head õpetamismeetodid," kirjutas lapsevanem.

Lääne-Virumaa suurima kooli õpetajatest nimetati kahel korral keemia-, füüsika- ja loodusõpetuse õpetaja Agne Jõgise nime ja füüsika-, keemia, loodus- ja muusikaõpetaja Laura Hermi. Klassiõpetaja Silja Miksi kiideti abi ja toe eest kolleegide aitamisel digipädevuse valdkonnas.

Aseri kooli algklasside ja matemaatika õpetaja Helen Oras pälvis kaks korda kiidusõnu. Teda kiideti selle eest, et ta aitas teisi õpetajaid Teamsi kasutamisel.

Väike-Maarja gümnaasiumi inglise keele õpetaja Relika Maripuu on tubli õpetaja.

Tapa gümnaasiumi õpetajatest nimetati matemaatika õpetajat, kes oskavat isegi matemaatika selgeks teha pargipingile. Selline õpetaja on Anneli Morgenson. Suurepäraseks nimetati ka väikeklassi õpetaja Heili Aaremäe siirust.

Põhikooli mitme aine õpetaja Kai Puhasmets sai kiita just haridusliku erivajadusega õppijate õpetamise eest. Tema innustus pani lapsi nutikamalt asju tegema.

Raili Rooba oli inimene, kes järjepidevalt toetas õpetajate digioskuste arengut.

Vinni- Pajusti gümnaasiumi klassiõpetaja Arelika Laaspere kohta öeldi, et ta muutis distantsõppe õpilastele võimalikult mugavaks ning oli alati olemas. Teda tänati selle eest, et ta teeb tööd suure pühendumuse ning südamega.

Klassiõpetaja Malle Mager ja matemaatika õpetaja Marika Pulatova-Manuel olid õpilastele digiõppe ajal toeks.

Õpetaja Pulatova-Manueli kohta lausuti, et tänu tema suurele armastusele matemaatika vastu, said ka lapsed selles raskes aines distantsilt kõik selgeks. "Mina olen väga tänulik, et just tema mu laste õpetajaks sattus. Ilma temata, vaevalt mu lapsed matemaatikat nii hästi mõistaks," kirjutas lapsevanem.

Kadrina keskkooli sotsiaalpedagoog Kai Tamm märkab, toetab ja mõistab lapsi. Matemaatika õpetaja Tiina Karri sai kiita kaks korda, muuhulgas ka selle eest, et videotunnid toimusid iga päev.

Eesti keele ja klassiõpetaja Evelin Teivat kiideti sest ta muutis kaasahaaravate digiülesannetega õppimise lõbusaks ja mitmekülgseks.

Arvutiõpetaja Holger Bremen on loomulikult väga asjalik õpetaja digivallas. Rütmika- ja klassiõpetaja Marge Abner on väga kannatlik.

Uhtna põhikooli õpetaja Evelin Teppo kiidussõnad rääkisid selles, et ta säilitas distantsõppel selge pea ja oli väga mõistev. "Igavesti kange tegelane!"

Haljala kooli klassiõpetaja Gerli Einala on imeline õpetaja. Üks lapsevanem kirjutas, kuidas ta imetleb tema oskust tekitada lapses siirast õpihimu ja soovi saada juurde uusi teadmisi. "Laps tunneb temaga end väärtustatuna."

Klassiõpetajad Merli Lember ja Monika Karing viisid läbi asjalikke veebitunde. Loomulikult, said nad selle eest kiita.

Aseri kooli algklasside ja matemaatika õpetaja Helen Oras pälvis kaks korda kiidusõnu. Teda kiideti muuhulgas selle eest, et ta aitas teisi õpetajaid Teamsi kasutamisel.

Muuga-Laekvere kooli õpetajad Jaana Hamer, Tiia Lepp ja Kersti Tampere said samuti oma töö eest kiidusõnu.

Sõmeru Põhikoolist nimetati õpetaja Kadri Mark nime.

Rakke kooli õpetajad Leelo Ambos ja Reet Pae on õpetajad, kes teevad ülesanded põnevaks ja arendavaks.

"Õpetaja Pae on oma kõrgest vanusest hoolimata äge õps, kes õppis ise ja õpetas ka meid distantsõppe ajal, oli loov ja väga toetav ning hooliv. Aitäh, õpetaja!" kirjutati pedagoogi kohta.

Kunda Ühisgümnaasiumi eesti keele ja kirjanduse õpetaja Maarika Veski kohta öeldi, et ta on väga lapsesõbralik õpetaja, digitaalsete õppematerjalide looja. "Nii armas on vaadata videot, kus õpetaja seisab tahvli ees ning õpetab eesti keele grammatikat."

Jäneda Kooli alg- ja inimeseõpetuse õpetaja Tiia Salm sai kaks korda kiita, õpetaja on tõeline digikuru ja digiõpe läks õpilastele temaga koos ludinal. Tänusõnad saadeti teele ka huvijuht Merle Valtingule.

Tapa Vene Põhikooli klassiõpetaja ja eesti keele õpetaja Viktoria Belitšev sai samuti mitu korda kiita.

Võsu Kooli õpetaja Marina Tomikas jäi silma laste abistamisega. Mall Ränkson oma energia ja rangusega, mis ei vähenenud ka distantsõppe ajal.

"Tunnid on nii põnevad ja tõhusad, et sätin end ka ise salaja lähedusse kuulama," kirjutas tänulik lapsevanem.

NetGroupi loodud digiõppeplatvormi Schoolaby eestvedaja Priit Kongo rääkis, et kõik õpetajad, kellega nad on sel kooliaastal vestelnud, on toonud põhiliste proovikividena välja suurenenud töömahtu ning tehnoloogiaga seotud kitsaskohti. "Samas oli õpetajatel võimalus näidata üles nutikust ning leida just need sobivad viisid, kuidas õppeprogramm ka digiõppena läbi viia. Meie eesmärk ongi neid õpetajaid tunnustada ning jagada nippe, kuidas tulevikus muuta e-õpe kõigile mugavamaks ja meeldivamaks,“ ütles Kongo.

Loe, kõiki kiidetud õpetajaid SIIT.

Ole teemaga kursis! Telli oma e-postile teavitus, kui ilmub lugu just sellel teemal:

Vaata veel

Telli uudiskiri ja ole kursis Lääne-Virumaal toimuvaga

Jaga meiega huvitavat infot!

Meie koostööpartneriteks on

Telli uudiskiri ja ole kursis Lääne-Virumaal toimuvaga

Jaga meiega huvitavat infot!