Lishanna Ilvese treener Mikk Joorits: "Ma ei oska öelda, kas sel aastal veel varu on. Tulevikus kindlasti"

Autor: Anu Viita-Neuhaus • 28. juuni 2021
Jaga lugu
Lishanna Ilves (keskel) võitis eile kergejõustiku Eesti meistrivõistlustel isikliku rekordiga kuldmedali. Hõbemedali võitis Aet Laurik (vasakul) ning Eesti rekordiomanik Ksenija Balta.
Autor: Marko Mumm

Rakvere kergejõustikuklubi ViKe sportlased tegid nädalavahetusel Kadrioru staadionil kergejõustiku Eesti meistrivõistlustel puhta töö. Vikelased võitsid neli kulda ja kolm pronksi. Naiste kaugushüppes tuli isikliku rekordiga võitjaks Lishanna Ilves.

Rakvere reaalgümnaasiumi vilistlane, Rakvere kergejõustikuklubi ViKe 21-aastane sportlane Lishanna Ilves saavutas naiste kaugushüppes esikoha. Tulemus 6.66 on tema isiklik rekord.

USA-s Nebraska ülikoolis koos õe Johanna Ilvesega tudeeriv Lishanna Ilves on tulemusega Eesti kõigi aegade edetabelis Ksenija Balta (6.87) ja Sirkka-Liisa Kivise (6.67) järel kolmas.

Lishanna Ilvese treener Mikk Joorits rääkis, et tehniliselt ei olnud hüpe kindlasti perfektne. "Tingimuste poolest oli ilm ideaali lähedane ja tänu sellele ka oli väga hea hüpata," ütles Joorits.

Treener sõnas, et kuna eelmisel aastal jäi Lishanna Eesti meistrivõistlustel neljandale kohale, samuti väga korraliku tulemusega 6.35, siis oli ta ülimotiveeritud ja tahtmist täis näitama, et seekord ta sellise kohaga ei lepi.

"Ma ei oska öelda, kas sel aastal veel varu on, kuid tulevikus kindlasti," ütles Joorits. Ta lisas, et loodetavasti suudavad nad seda hoogu hoida Kadriorus kahe nädala pärast toimuvateks U-23 Euroopa meistrivõistlusteks.

Eile saavutatud tulemusega tõusis Ilves Euroopa U-23 pingereas esikohale.

Naiste 1500 m jooks - Kelly Nivolihhin (keskel), Jeketarina Patjuk (paremal) ja Katrina Stepanova (vasakul).
Autor: Marko Mumm

Naiste 1500 m ja 800 m jooksud võitis ViKe atleet Kelly Nevolihhin. 1500 m jooksu võitis ta ajaga 4.26,80 ja 800 m jooksu ajaga 2.07.37.

Naiste 800 m jooksu möödunud aasta tiitlit kaitses Kelly Nevolihhin (keskel). Hõbemedali võitis Helin Meier (vasakul) ja pronks Katrina Stepanova.
Autor: Marko Mumm

2020. aasta Lääne-Virumaa parim naissportlane Marleen Mülla võitis naiste teivashüppe (4.10).

Naiste teivahüppes favoriit ei vääratanud ning meistritiitli võitis Marleen Mülla (keskel), teiseks tuli Marin Lõo ja kolmandaks Caroline Lehes.
Autor: Marko Mumm

Naiste kettaheites tuli kolmandaks Berit Saar (43.52).

Kettaheite kolmik: Kätlin Tõllasson (keskel), Hanna-Maria Kupper (paremal) ja Berit Saar (vasakul).
Autor: Marko Mumm

Meeste 3000 m takistusjooksul saavutas kolmanda koha Taavi Kilki ajaga 9.46,76. Maakonna 2020. aasta parimaks meessportlaseks nimetatud sprinter Robin Sapar saavutas meeste 200 m jooksus kolmanda koha ajaga 21,64.

Meeste 200 m jooksu Eesti meistriks krooniti Henri Sai (keskel) hõbemedal riputati kaela Ken-Mark Minkovskile ja pronksi võitis Robin Sapar (paremal).
Autor: Marko Mumm

Rakvere juurtega atleet Janek Õiglane - 8055 (4.41,72) (-316) - saavutas kümnevõistluses teise koha.

Eesti meistriks kümnevõistluses krooniti Kristjan Rosenberg. Teiseks tuli Janek Õiglane (vasakul) ja kolmandaks Karl Robert Saluri.
Autor: Marko Mumm

Ole teemaga kursis! Telli oma e-postile teavitus, kui ilmub lugu just sellel teemal:

Vaata veel

Telli uudiskiri ja ole kursis Lääne-Virumaal toimuvaga

Jaga meiega huvitavat infot!

Meie koostööpartneriteks on

Telli uudiskiri ja ole kursis Lääne-Virumaal toimuvaga

Jaga meiega huvitavat infot!