Metsas käimise piirangud leevenevad

Autor: Lääne-Virumaa Uudised • 21. juuli 2021
Jaga lugu

Eelmisel nädalal kuulutas päästeamet neljas maakonnas välja tuleohtliku aja ja keelas metsas viibimise.

Marjule ja seenele tohib minna, aga auto tuleb teele jätta ning metsa all on suitsetamine keelatud.
Autor: Julia-Maria Linna

Täna kuulutati tuleohtlik aeg välja veel kahes maakonnas, kuid piiranguid pisut leevendati.

Järvamaal tuleohtlik aeg lõpetati ja kõik piirangud tühistati. Ülejäänud viies maakonnas, sealhulgas ka Lääne-Virumaal, on aga piirangud senisest leebemad.

Tuleohtlikul ajal on metsa- ja muu taimestikuga ning turbapinnasega alal keelatud grillimine, lõkke tegemine, suitsetamine ning sisenemine mootorsõidukiga sh parkimine va turbatöötlemis-, põllumajandus- ja metsatöödeks. Varem jõus olnud viibimispiirang ülalmainitud aladel muutub kehtetuks.

"Omal jalal või mootorita sõiduriistaga võib tuleohtlikul alal liigelda, kuid hoiduma peab tuleohtu kujutavatest tegevustest nagu suitsetamine, lõkke tegemine ja grillimine," sõnas pääseameti ennetusosakonna ekspert Sandra Repp.

"Meeles tuleb aga pidada, et mootorsõidukitega on tuleohtlikul alal liiklemine endiselt keelatud, kuna just nende sädemeist on alguse saanud väga suur osa metsa- ja maastikupõlengutest," lisas Repp.

Metsas võib vajadusel metsatöid läbi viia, seejuures vastutab sealse tegutsemise eest metsaomanik ise. Samuti on lubatud ka turbatöötlemise- ja põllumajandustööd.

Teha lõket ega grillida ei tohi ka isiklikus ega RMK metsas. "Grillida võib ainult oma isiklikus aias ning lõket teha ettevaatlikult ja mõistusega. Lõkkease peab olema mulla- või kivivalliga piiratud ning ilm ei tohi olla tuuline," ütles Repp.

Lõkke juures peavad olema esmased tulekustutusvahendid. Enne lõkke juurest lahkumist tuleb veenduda, et lõke oleks täielikult kustunud - lõkkel tuleb lasta täielikult ära põleda või see veega kustutada.

Tuleohtliku aja kehtestamisel hindab päästeamet Riigi Ilmateenistuse tuleohukaarti. "Ilmaolud muutuvad ja me analüüsime kaarti igapäevaselt," sõnas ekspert. Päästeamet püüab inimestele seada võimalikult vähe piiranguid ja neid kohe ka leevendada, kui tuleohukaart seda vähegi lubama peaks.

2018. aasta sarnaselt kuum ja kuiv suvi andis valusad õppetunnid - vaatamata sellele, et tuleohtlik aeg oli toona välja kuutatud neljakümnel suvepäeval, oli üle 24 tunni kestvaid päästesündmuseid 27.

Ka väike eksimus looduses võib kaasa tuua rängad tagajärjed - metsa- ja maastikupõlengud ohustavad loodust, seal elavaid loomi, inimesi ja nende kodusid.

Kas tahad alati teada, kui Lääne-Virumaa Uudistes sel teemal kirjutatakse? Kasuta Minu Lääne-Virumaa funktsiooni ja vali märksõnad, mida oma personaalses uudiskirjas näha tahad.

Vaata veel

Meie koostööpartneriteks on

Liitu uudiskirjaga ja oledki kursis, mis Lääne-Virumaal toimub

Jaga meiega huvitavat infot!