Tühi Männisalu küla ootab taas kokkutulekule

Autor: Lääne-Virumaa Uudised • 21. juuli 2021
Jaga lugu

Väike-Maarja vallas asuva Männisalu ehk endise Naraka küla kokkutulek toimub laupäeval, 24. juulil kell 13 küla mälestuskivi juures.

Männisalu küla mälestuskivi.
Autor: Heili Tammus

Osalejatel palutakse pikniku jaoks kaasa võtta veidi oma toidupoolist. Seoses tuleohtliku ajaga tänavu kahjuks mälestusküünlaid ei süüdata.

Männisalu küla esmamainiti 1284. aastal Narenkayve nime all ja vähem kui sajandi eest asus seal 31 talu, kuid tänaseks on küla elanikest tühi. 1980. aastal lahkus viimanegi külaelanik ning majad lükati kolhoosiaegse maaparanduse käigus kokku.

Inimesed pole Männisalut siiski unustanud ja suviti-sügiseti liigub seal arvukalt seenelisi ja marjulisi. Juba enam kui 40 aastat kogunevad traditsiooniliselt juulikuus Männisallu küla endised elanikud, nende küla mälestuste najal üles kasvanud järeltulijad ja teisedki, kes end Männisaluga seotuna tunnevad. Igal aastal on kokkusaamisel uusi osalejaid ning midagi uut seoses kadunud külaga.

Kas tahad alati teada, kui Lääne-Virumaa Uudistes sel teemal kirjutatakse? Kasuta Minu Lääne-Virumaa funktsiooni ja vali märksõnad, mida oma personaalses uudiskirjas näha tahad.

Vaata veel

Meie koostööpartneriteks on

Liitu uudiskirjaga ja oledki kursis, mis Lääne-Virumaal toimub

Jaga meiega huvitavat infot!