Kui sõita või matkata mööda Tapa-Lehtse-Jäneda maanteed, leiab Lehtse kandis mitu peatumist väärivat paika, mida turismiväärtuste lehtedelt ja nimekirjadest otsida mõtet pole, kuid kus ometi on rändajale mõeldud.
- Lehtse lossi varemed. Foto: Eva Klaas
Mõni kilomeeter Lehtsest Tapa poole Tõõravere külla jäävad Lehtse lossi varemed. Kunagi oli Lehtse mõisa peahoone, mida rahva seas ajalooselt lossiks nimetatud, suursugune ehitis, praeguseks on sellest säilinud vaid poollegunenud torn, mõned müürid ja keldrid.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
15 aastat kestnud keskpankade rahapoliitika tagajärjel ei ole meil enam vabu kapitaliturge ning kogu globaalne majanduskasv tuleneb võlakoorma suurenemisest, mitte tootlikkuse kasvust. See jätkusuutmatu kasv lõpeb peagi väga suure kollapsiga, kirjutab Soome majandusteadlane Tuomas Malinen.