Rakvere linna lisandub hulk uusi pakendikonteinereid

Autor: Lääne-Virumaa Uudised • 29. juuli 2021
Jaga lugu

Eesti Pakendiringlus paigaldab augusti lõpuks Rakvere linna 19 uut pakendikonteinerit.

Augusti lõpuks saab Rakvere 19 uut pakendikonteinerit.
Autor: Eesti Pakendiringlus OÜ

19 pakendikonteineri seas on seitse paber- ja papppakendi mahutit, üheksa klaasimahutit ja kolm segapakendimahutit, kuhu võib panna plast-, metall- ja joogikartongist pakendeid.

Eesti Pakendiringlus OÜ juhatuse liige Alder Harkmann rääkis, et kõige mõttekam on jäätmete sortimine alati tekkekohal. "Kui inimene kodus jäätmeid tekitab, siis peaks ta need kohe ka sortima liikide kaupa – ainult nii on võimalik jäätmeid kasutada materjalina uuesti," ütles Harkmann.

Ta lisas: "Rakvere linna elanikud sordivad jäätmeid väga tublisti ning nüüd paigaldame üle linna veel juurde 19 pakendikonteinerit, et jäätmete äraandmine oleks elanikele võimalikult mugav."

Koduses majapidamises tekib tavaliselt kõige rohkem pakendijäätmeid ja väga oluline on need eraldi sortida ka eriliigiliselt: klaas, paber ja papp, metall ning plastik.

"Sedasi pakendijäätmeid eraldi sortides on materjal uute toodete tegemiseks kõige puhtam ja kvaliteetsem," sõnas Harkmann.

Augusti lõpuks saab Rakvere 19 uut pakendikonteinerit. Üks paigaldatakse Narva tänavale.
Autor: Eesti Pakendiringlus OÜ

Rakvere abilinnapea Andres Jaadla lausus, et Rakvere inimesed soovivad jäätmeid eriliigiliselt ära anda – seda on näha avalikest jäätmepunktidest. "Seetõttu on väga oluline, et avalikke pakendikonteinereid tuleks linna juurde," märkis Jaadla.

Investeeringu suuruseks on ca 18 000 eurot.

Vaata pakendikonteinerite asukohta SIIT.

Eesti Pakendiringlus OÜ on pakendite taaskasutusorganisatsioon, mille eesmärgiks on luua ja hoida töös üleriigiline pakendite kogumisvõrk ning korraldada pakendijäätmete taaskasutamist sellises ulatuses, mis tagab Eesti Pakendiringlusele edastatud kohustuste täitmise.

Pakendite ringlussevõtu võimalused on pidevas muutumises: osa pakendeid, mida täna veel ringlusse võtta ei saa, võivad leida tee uueks tooteks juba lähiajal. Seetõttu on oluline, et pakendid sorditaks muust jäätmevoost eraldi. Eraldi võiks koguda alati neist materjalidest pakendid, mida on eriti lihtne ringlusse võtta: kindlasti klaas, metall, paber ja papp.

Kokku kogutud jäätmetest:

- paberist ja papist tehakse uusi pabertooteid ja papp-pakendeid;

- eri plastidest on võimalik teha uusi tooteid (pärast purustamist ja granuleerimist), need plastiliigid, mida täna ei ole võimalik ringlusse suunata, lähevad jäätmekütuseks;

- metallpakenditest on võimalik teha samuti uusi metallpurke või kasutada seda metalli uutes toodetes sidusainena ning

- klaaspurgid ja -pudelid on võimalik võtta 100% ulatuses ringlusesse ning vältida sedasi klaasitootmiseks uue liiva kaevandamist.

Kas tahad alati teada, kui Lääne-Virumaa Uudistes sel teemal kirjutatakse? Kasuta Minu Lääne-Virumaa funktsiooni ja vali märksõnad, mida oma personaalses uudiskirjas näha tahad.

Vaata veel

Meie koostööpartneriteks on

Liitu uudiskirjaga ja oledki kursis, mis Lääne-Virumaal toimub

Jaga meiega huvitavat infot!