Rakvere põhikoolide töö- ja tehnoloogiakeskuse ehitus jõuab sarikapeoni

Autor: Lääne-Virumaa Uudised • 2. august 2021
Jaga lugu

Rakvere linna põhikoolide uue töö- ja tehnoloogiakeskuse ehitus on jõudnud järgmisesse oodatud etappi - teisipäeval, 3. augustil kell 10 peetakse sarikapidu.

Rakvere linna põhikoolide töö- ja tehnoloogiakeskus.
Autor: Eskiis

Rakvere linnapea Triin Varek tundis suurt rõõmu, et kauaoodatud linna põhikoolide töö- ja tehnoloogiakeskuse hoone ehitus on vaatamata COVID-19-le sujunud tõrgeteta. “Ehitajad ja teised asjaosalised on olnud väga tublid ja vaatamata ehitusmaterjalide turul valitsevatele keerulistele aegadele väga hästi hakkama saanud,” märkis linnapea.

Maikuus nurgakivi saanud hoone valmib ehitusgraafiku järgi 2022. aasta jaanuaris ja õppetööd saab seal alustada 1. septembril.

“Tänan kõiki, kes on andnud oma panuse projekti sündi, mille tulemusel kerkib Rakveresse uus ja mitmekesiste võimalustega kaasaegne õpikeskkond kõigi linna põhikooliõpilaste tarbeks. Soovin ehitajaile jõudu, et see kaunis hoone saaks õigeaegselt valmis,” lisas Triin Varek.

Rakvere linna jaoks oluline arendusprojekt loob kaasaegse õpikeskkonna tööõpetustundide läbiviimiseks Rakvere linna kõigis põhikoolides õppivatele õpilastele ja nende õpetajatele.

Vabaduse 1 asuvale kinnistule kerkiv kaasaegne töö- ja tehnoloogiakeskus hakkab asetsema kõikide linna koolide suhtes kesksel asukohal, kunagise tööõpetusmaja asemel. Hoonega koos rajatakse jalakäijatele juurdepääs ka Lembitu tänava poolt.

Hoone arhitektuuriprojekti autor on Joel Kopli arhitektibüroost KUU arhitektid, ehitab OÜ Revin Grupp.

Ehitise maksumus on ligikaudu kaks miljonit eurot, mida kaasrahastatakse Euroopa Regionaalarengu Fondist põhikoolivõrgu korrastamise meetmest ligi 800 000 euroga. Ülejäänud osas rahastab ehitust Rakvere linn.

Kas tahad alati teada, kui Lääne-Virumaa Uudistes sel teemal kirjutatakse? Kasuta Minu Lääne-Virumaa funktsiooni ja vali märksõnad, mida oma personaalses uudiskirjas näha tahad.

Vaata veel

Telli uudiskiri ja ole kursis Lääne-Virumaal toimuvaga

Jaga meiega huvitavat infot!

Meie koostööpartneriteks on

Telli uudiskiri ja ole kursis Lääne-Virumaal toimuvaga

Jaga meiega huvitavat infot!