Rakvere mehed toovad Tartus lavale "Haige mägra"

Autor: Lääne-Virumaa Uudised • 4. august 2021
Jaga lugu

Teisipäeval algasid Tartu Uues Teatris Kinoteatri uue lavastuse "Haige mäger" peaproovid. Tükk on nii tegijate kui ka sisu poolest üksjagu seotud Virumaaga.

Rakvere näitlejatest lööb "Haiges mägras" kaasa Grete Jürgenson (triibulises).
Autor: Kinoteater

Lavastus, mille autoriks on Priit Põldma ja lavastajaks Ringo Ramul Ugalast – mõlemad ju Rakvere taustaga noored mehed - esietendub 21. augustil ning seda mängitakse kaheksal korral vaid Tartus.

"Haige mäger" on saanud inspiratsiooni 1960. aastate Eesti alternatiivkultuurist, eeskätt legendaarsest Tartu ülikooli bioloogia- ja geograafiatudengite ansamblist Rajacas, mis esitas sõnalis-muusikalisi kavu ning tõi Eesti lavadele musta huumori.

Lavastust ette valmistades kohtus trupp nii Rajaca liikmete kui teiste 60ndatel aktiivselt kultuurielus osalenud inimestega. Intervjueeritavate hulgas olid näiteks Priit Pärn, Mihkel Zilmer, Aarne Vaik, Ain Kallis, Jüri Tenson, Vilen Künnapu, Leonhard Lapin, Marju Lauristin ja Peeter Vihalemm.

"Mind huvitas, mis tõukas tagant oma erialal silmapaistvaid loodusteaduste tudengeid, et nad hakkasid tegema ennastunustavalt teatrit ja muusikat, nii et legend sellest kestab üle põlvkondade," kirjeldas Priit Põldma näidendi kirjutamise lähtepunkti.

Helilooja Jakob Juhkam on lavastuse jaoks loonud uued laulud, viisistades Johnny B. Isotamme, Andres Ehini ja Maimu Bergi 1960. aastatest pärit tekste.

Näitlejatest löövad kaasa Grete Jürgenson (Rakvere teater), Teele Pärn (draamateater), Sander Roosimägi (Eesti Noorsooteater) ja Eduard Tee. Lavastuse kunstnikuks on Arthur Arula, valguskujundajaks Rene Liivamägi ning helikujundajaks Lauri Lüdimois (Ugala).

Tegemist on Kinoteatri ja Tartu Uue Teatri koostöölavastusega, mille väljatoomist on toetanud Eesti Rahvuskultuuri Fondi Kristi ja Siim Kallase fond, Eesti Kultuurkapital ja Tartu linnavalitsus.

Ole teemaga kursis! Telli oma e-postile teavitus, kui ilmub lugu just sellel teemal:

Vaata veel

Telli uudiskiri ja ole kursis Lääne-Virumaal toimuvaga

Jaga meiega huvitavat infot!

Meie koostööpartneriteks on

Telli uudiskiri ja ole kursis Lääne-Virumaal toimuvaga

Jaga meiega huvitavat infot!