Sumedad suveõhtud toovad Rakvere linnavalitsuse õuele väärtfilmid

Autor: Lääne-Virumaa Uudised • 8. august 2021
Jaga lugu

Alates 13. augustist saab neljal järjestikusel reedel Rakvere linnavalitsuse hoovil suurel ekraanil nautida Euroopa väärtfilme.

Sumedate suveõhtute filmifestivali avab Ungari dokumentaalfilm "Vanaemade projekt".
Autor: Kaader filmist

Kõik seansid on tasuta ja filmid on varustatud eestikeelsete subtiitritega.

13. augustil kell 20.30 linastub Ungari dokumentaalfilm "Vanaemade projekt".

Kuidas anda nooremale põlvkonnale edasi aastate eest kogetut ning kanda edasi möödunud sajandi väärtuseid? Kolm vanaema - endine Inglise spioon, Natsi-Saksamaalt pärit tantsija ning koonduslaagris ellu jäänud Ungari kommunist - võtavad koos lapselastega ette teekonna minevikku.

Seitsme aasta jooksul valminud keerukas rännakufilmis sünnib põlvkondadevaheline dialoog, mis suunab nooremat põlvkonda heitma elule täiskasvanulikumat pilku, võimaldades vanaemadel tunda end taas noorena, mõtestada ja leppida oma traumaatilise minevikuga.

20. augustil kell 20 on vaatajate ees Taani ajalooline suurfilm "Meie mees Ameerikas".

9. aprillil 1940 ründas Natsi-Saksamaa Taanit, nõudes viivitamatut ja tingimusteta kapituleerumist. Taani valitsus alistus mõne tunniga ja alustas seejärel koostööd natsidega. Henrik Kauffmann, Taani suursaadik Ameerika Ühendriikides, otsustab kuulutada ennast vaba Taani esindajaks teisel pool Atlandi ookeani, keeldudes täitmast Saksamaa nõudmisi.

Hoolimata riigireetmise süüdistustest käivitab Kauffmann mässumeelse plaani Hitleri alistamiseks ja Taani rahva vabaduse tagastamiseks.

Tõsielusündmustele tuginev ajaloodraama jälgib Kaufmanni pereelu kõrvuti pingelise sõjaaja diplomaatiaga.

27. augustil kell 20 saab näha romantikast pakatavat Prantsuse filmi "Elavhõbe".

Juste eksleb Pariisi tänavatel, otsides inimesi, keda üksnes tema on võimeline nägema. Ta korjab kokku nende viimased mälestused, enne kui nad teise ilma juhatab. Ühel päeval tunneb Juste’i ära Agathe, kellega nad olid minevikus kohtunud.

Noor naine on elus, mees aga fantoom. Mida nad ette võtavad, et neile antud teisest võimalusest haarata ning teineteist armastada?

Sumedate suveõhtute filmifestivali lõpetab 3. septembril kell 20 linastuv kümneid auhindu võitnud hingepõhjani liigutav Saksamaa film "Süsteemi error", mis oli ka Saksamaa kandidaat Oscarile.

Benni on 9-aastane taltsutamatu jõnglane – ja mitte armsas mõttes. Käitumishäirete pärast ei saa ta kodus elada, ema kardab teda. Mida teha lapsega, kes on täiesti kontrollimatu? Kes lööb klassiõe näo vastu lauda veriseks, peksab enda ema ja ähvardab kasvatajat noaga?

Ükski turvakodu ei taha Bennit oma hoole alla võtta. Benni lootuseks saab Micha, kellel on kogemusi viharavi ja noorte kriminaalidega.

Ole teemaga kursis! Telli oma e-postile teavitus, kui ilmub lugu just sellel teemal:

Vaata veel

Telli uudiskiri ja ole kursis Lääne-Virumaal toimuvaga

Jaga meiega huvitavat infot!

Meie koostööpartneriteks on

Telli uudiskiri ja ole kursis Lääne-Virumaal toimuvaga

Jaga meiega huvitavat infot!