Tänasest kehtima hakkavad piirangud on jätnud ürituste korraldajad kukalt kratsima. Peamiselt muretsetakse ootamatute ja suurte kulutuste pärast ning tuntakse, et neid on jäetud üksi asju lahendama.
Nii suurte kui ka väikeste ürituste korraldajad tunnevad, et uute piirangutega on neile selg pööratud. Rohkem rõhutatakse, mida ürituste külastajad peaksid tegema: neil on vaja tõendeid või negatiivseid testitulemusi. Kuid kuidas ürituste korraldajad tõhusalt kontrolli tagaksid, see on jäänud omaloomingu valda: soov on teha üritusi ohutult, kuid ümberkorraldusteks napib aega.
Foto: Raul Mee
Peamised märksõnad kogemusest on: kulukas, aeglane ning võib-olla isegi ohtlik, ütles eelmisel nädalal Äripäevale Saku Suurhalli ürituste juht Siim Ammon.
Esmaspäevast kontsertidele ja etendustele kehtima hakkavatele senisest karmimate osalemispiirangute valguses annab Tarbijakaitse ja Tehnilise Järelevalve Amet (TTJA) teada, et kontsertide ja etenduste külastajad, kes oma nakkusohutuse tõendamata jätavad, üldjuhul oma piletiraha tagasi ei saa.
23. mail toimub Von Krahli teatrimajas Rakvere Elustiilipäev – avalik sündmus, mis tõstab esile puhkamise kui teadliku eluoskuse ja vaimse tasakaalu osa. Ürituse tänavuseks juhtmõtteks on „Puhkus on jõud!”.