Arvustus: Teater vajab Liblikat

Autor: Andres Pulver • 13. august 2021
Ainult tellijale
Jaga lugu

Selleks, et teha teatrit, on vaja päris palju. On vaja eestvedajaid. Ja siis on veel vaja Hiiglast, Kratti, Päkapikku. Aga sellest ei piisa. Teater vajab hinge. Vajab Liblikat.

Nemad tegid Estonia - Theodor Altermann (Johan Elm, vasakult), Paul Pinna (Tarvo Krall), Erika Tetzky (Doris Tislar), August Michelson (Sulev Teppart) ja Aleksander Trilljärv (Üllar Saaremäe).
Autor: Kalev Lilleorg

Estonial olid eestvedajad olemas – Paul Pinna ja Theodor Altermann. Vajalikud tegelased leiti enda kõrvale. Hiiglane oli Aleksander Trilljärv ehk Onu Leks (keda on tituleeritud meie teatri ristiisaks ja halliks kardinaliks), Kratt või Pisuhänd oli Eduard Kurnim ja Päkapikk August Michelson.

Kõik justkui oli olemas, aga õige hinge sai teater sisse alles siis, kui Pinna kabineti ukse taha lendles Liblikas ehk Erika Tetzky. Mis sest, et juba oli olemas suursugune Erna Villmer. Kui tuli Liblikas, ärkas kõik uuele elule.

Andrus Kiviräha kirjutatud ja Üllar Saaremäe lavastatud “Liblikas” sobib Loobu mõisa vanasse aita suurepäraselt küll geograafiliselt, kuid tegelikult oleks mängupaik võinud olla märksa väiksem ja intiimsem.

Sisu on kättesaadav ainult tellijale.
Lugemiseks logi sisse või vormista tellimus

Vormista Lääne-Virumaa Uudiste digitellimus ja saad:

  • Ühe tasuta lisakasutaja
  • Ligipääsu kogu tasulisele sisule
  • Kord nädalas ilmuva uudiskirja

Tellimust saab katkestada kuni kaks tööpäeva enne järgmist maksetähtaega

Kas tahad alati teada, kui Lääne-Virumaa Uudistes sel teemal kirjutatakse? Kasuta Minu Lääne-Virumaa funktsiooni ja vali märksõnad, mida oma personaalses uudiskirjas näha tahad.

Vaata veel

Liitu uudiskirjaga ja oledki kursis, mis Lääne-Virumaal toimub

Jaga meiega huvitavat infot!