Eesti Ööjooks värvis Tallinna oranžiks

Autor: Lääne-Virumaa Uudised • 14. august 2021
Jaga lugu

Neptunas Eesti ööjooks startis eile õhtul kell 22 Tallinnas. Ööjooksjad läbisid Ülemiste City tänavaid. Viie ja kümne kilomeetri pikkusel distantsil oli stardis kuni 1500 osalejat. Spordihullud kogunesid pealinna Eestist ja välismaalt.

Eile jooksis Ülemiste ööjooksul üle 1 000 jooksuhullu.
Autor: erakogu

Tallinnas peeti ööjooksu teist korda.

10 kilomeetri pikkuse põhidistantsi võitis Karel Hussar, ajaga 30.46, teisena lõpetanud Dmitri Aristovi (32.22) pidi võidumehele alla vanduma üle pooleteise minutiga. Kolmanda koha saavutas Martin Vilismäe (33.06).

Naistest oli 10 kilomeetri jooksus parim Liis-Grete Arro. Tema aeg oli 37.13.

Ööjooksu põhidistantsi läbis 763 meest ja naist.

5 kilomeetri distantsil oli võidumees Olavi Allase (15.37). Teise koha saavutas Mark Mendel (16.45). Kolmandaks platseerus Janar Juhkov (16.55).

Kuuenda koha jooksis Lääne-Virumaa kergejõustiklane Rainer Bõkov (18.06).

Naiste seas viis võidukarika koju Karina Jaunmuktane (19.31), kes saavutas jooksus 13. koha, talle järgnes Annika Roosleht (20.18) ja Jana Kilter (21.27).

5 kilomeetri distantsil osales 387 jooksjat.

Osalejate sõnutsi oli korraldus tasemel ja jooks tore.

Eesti Ööjooks sai alguse 2011. aastal Rakveres. Traditsiooniliselt kreisilinnas toimunud augustikuine Ööjooks kulges 2020. aastal esmakordselt ka pealinna tänavatel. Oma 10. juubeli auks oli kõikidel jooksusõpradel võimalus kilomeetreid mõõta ka Ülemistel.

Spordihulle koondav meeleolukas jooksusündmus toimub Rakveres, Tallinnas ja Narvas.

Tallinna Ööjooksu osalejad lubati starti vastavalt kehtivatele reeglitele. Ööjooks oli esimene suurem jooksuüritus, kus võistluskeskusesse saabujatel kontrolliti COVID-19 vaktsiinipassi olemasolu, läbipõdemise tõendi või negatiivse testi osas. Tõendeid mitteomavatel võistlejatel oli võimalik sündmuse päeval kell 18-21 ennast kohapeal testida. Kuni 17-aastastel tõendamiskohustus puudus, kuid korraldajad panid kõigile südamele, et osaleja oleks veendunud oma heas tervislikus seisundis.

Sel aastal oli võistluse värv oranž, see tähendas, et sellist tooni oli ka sündmuste ametlik särk. Lisaks jooksjatele said Eesti Ööjooksul osaleda ka käimise huvilised ja kepikõndijad.

Ööjooksu üks trump on igal aastal olnud melu, mis jooksjaid kannustab. Korraldajad lubasid, et võistlusmelu on ka sel aastal ootuspärane.

Tallinnas ergutasid võistlejaid erinevad muusikud - tuletantsijatest DJ-de ja tantsutüdrukuteni. Teiste seas ka Lääne-Virumaa trummarid Vallo Vildak ja Teno Kongi duo.

Neptunas Eesti Ööjooks - Rakvere toimub 28. augustil Lääne-Virumaa pealinnas. Rakveres jääb poolmaraton ära ja jooskusõbrad saavad end proovile panna 5 või 10 kilomeetrisel distantsil või 21,1 kilomeetrisel virtuaalrajal.

Neptunas Eesti Ööjooks - Narva toimumisaeg on detsembris.

Kas tahad alati teada, kui Lääne-Virumaa Uudistes sel teemal kirjutatakse? Kasuta Minu Lääne-Virumaa funktsiooni ja vali märksõnad, mida oma personaalses uudiskirjas näha tahad.

Vaata veel

Meie koostööpartneriteks on

Liitu uudiskirjaga ja oledki kursis, mis Lääne-Virumaal toimub

Jaga meiega huvitavat infot!