Ettevaatust: teedel liiguvad kaitseväe kolonnid

Autor: Lääne-Virumaa Uudised • 14. august 2021
Jaga lugu

Tänasest esmaspäevani liiguvad marsruudil Tapa-Adaži kaitseväe kolonnid, et osaleda 17.-19. augustini Lätis toimuvatel lahinglaskmistel. Peamiselt liiguvad sõidukid Tapa-Pärnu-Ikla maanteel.

Nädalavahetusel on teedel liikvel kaitseväe sõidukid.
Autor: Eesti kaitsevägi

Nendel ajavahemikel liigub korraga kuni 15 ühikust koosnevad kaitseväe kolonnid. Ajavahemikul 20.-22. august liiguvad kolonnid samal marsruudil tagasi Tapa linnakusse.

Lätis toimuvad lahinglaskmised on pikalt ette planeeritud laskeharjutus, kus kasutatakse ära Adaži harjutusala poolt pakutavaid võimalusi, et harjutada erinevaid manöövreid nii lahingmasinate kui Leclerc tankidega.

Ühtlasi on tegemist Eestis oma rotatsiooni lõpetava prantsuse üksuse jaoks hooaja viimase laskeharjutusega. Peagi vahetatakse praegu Tapal paiknev üksus välja järgmise prantsuse üksuse poolt.

Kolonnide liikumise logistilise poole tagamiseks on kaasatud lisaks prantsuse üksustele ka lahingugrupi Suurbritannia üksused ning Eesti ja Läti sõjaväepolitsei.

Kaitsevägi kutsub kõiki üles olema tähelepanelik ning ohutult liiklema.

Kas tahad alati teada, kui Lääne-Virumaa Uudistes sel teemal kirjutatakse? Kasuta Minu Lääne-Virumaa funktsiooni ja vali märksõnad, mida oma personaalses uudiskirjas näha tahad.

Vaata veel

Meie koostööpartneriteks on

Liitu uudiskirjaga ja oledki kursis, mis Lääne-Virumaal toimub

Jaga meiega huvitavat infot!