Mölder, Soomere ja Mikita - Viinistul tähistatakse Eesti looduse päeva

Autor: Lääne-Virumaa Uudised • 14. august 2021
Jaga lugu

Kogu nädala kõikjal Eestis toimunud retked, seminarid ja laagrid kulmineeruvad täna Eesti looduse päeva tähistamisega Viinistul. Looduskaitsest pajatavad mitmed lugupeetud inimesed.

Viinistu.
Autor: Andras Kralla

Tänavuse Eesti looduse päeva tunnuslause on "Tunne kodumaa loodust ja kultuuri". Päeva pidulik avamine toimub laupäeval kell 14 Viinistul, kus Eesti Looduskaitse Seltsi, Looduse Omnibussi ja keskkonnaministeeriumi eestvõttel heidetakse pilk Eesti vanima, tänavu oma esimest juubelit tähistava Lahemaa rahvuspargi ajalukku ning arutatakse Teaduste Akadeemia presidendi Tarmo Soomerega looduskaitse tuleviku üle.

Muusikalise poole pealt kannavad hoolt Villu Veski ja Balti Jazzorkester.

Päeva avab keskkonnaminister Tõnis Mölder ja seda juhib Valdur Mikita.

Keskkonnaameti keskkonnahariduse büroo juht Piret Eensoo rääkis, et keskkonnaameti ettevõtmised Eesti looduse päeval on kantud soovist, et kodumaa looduse tundmaõppimine oleks kättesaadav kõigile.

"Mida rohkem eestimaalasi tahavad, oskavad; ja ka saavad kodumaa loodust nautida, seda parem kogu ühiskonnale," ütles Piret Eensoo.

Eesti looduse päeva tähistatakse tänavu neljandat korda. Päeva korraldamine on seotud Eesti esimese looduskaitseala, Vaika linnukaitseala sünnikuupäevaga 14. augustil 1910. Siis sõlmisid Riia Loodusuurijate Selts ja Kihelkonna kirikumõis rendilepingu, mille järgi läksid Vaika linnusaared viie tsaariaegse kuldrubla eest kuueks aastaks Riia Loodusuurijate Seltsi valdusse.

Traditsiooniliselt tähistatakse Eesti looduse päeva 14. augustile järgneval esimesel nädalavahetusel, sel aastal siis 14.-15. augustil.

Eesti looduse päeva mõte on kutsuda loodusseltside, -ühingute, -muuseumide ning -organisatsioonide abil inimesi Eesti loodust paremini tundma õppima, väärtustama ja hoidma.

Rohkem infot SIIT.

Kas tahad alati teada, kui Lääne-Virumaa Uudistes sel teemal kirjutatakse? Kasuta Minu Lääne-Virumaa funktsiooni ja vali märksõnad, mida oma personaalses uudiskirjas näha tahad.

Vaata veel

Meie koostööpartneriteks on

Liitu uudiskirjaga ja oledki kursis, mis Lääne-Virumaal toimub

Jaga meiega huvitavat infot!