Tuntud Käsmu ettevõtjad toetavad Tarmo Soomere kandidatuuri

Autor: Lääne-Virumaa Uudised • 15. august 2021
Jaga lugu

Rühm Eesti tuntud kultuuriinimesi avaldas oma poolehoidu Eesti Teaduste Akadeemia presidendi Tarmo Soomere kandidatuurile Eesti presidendi ametikohale, kirjutas Postimees. Riigikogu juhatusele saadetud kirjale on alla kirjutanud ka Käsmuga seotud tuntud ettevõtjad.

Tarmo Soomere.
Autor: Raul Mee

Riigikogu juhatusele saadetud kirjas märgitakse, et allakirjutanud on heal meelel moraalseks toeks kõigile riigikogu liikmetele, kes pooldavad Eesti Teaduste Akadeemia presidendi Tarmo Soomere kandidatuuri Eesti presidendi ametikohale.

"Tarmo Soomere maailmavaade ja seisukohad olulisemates ühiskonnaelu küsimustes peaksid tänaseks olema selgeks kõneldud kõigile, kel on soovi olnud nendega tutvuda. Õigupoolest on ta seni ainus kandidaat, kelle valituks osutumine riigikogus toimuks ausal ja avalikul taustal," seisab avalduses.

"Eestil on iseseisvuse taastamise järel riigipeadega hästi läinud. On olnud sädelevat vana kooli eruditsiooni, rahulikku rahvalikkust, maailmakodaniku poliitilist kompetentsi ja asjatundlikkust Euroopa toimemehhanismides. Tänase päeva väljakutsetega vastakuti seismine nõuab ka riigi kõige kõrgematel tasanditel mitmekülgset teadusalast pädevust. Tarmo Soomere tahtes ja suutlikkuses olla just selline president pole kahtlust," leiavad allakirjutanud.

"Avaldame lootust, et riigikogu on oma ülesannete kõrgusel ning saab presidendi valimisega hakkama. Praegu ja lähitulevikus on Tarmo Soomere Eesti riigi peaks ja esindusisikuks sobiv valik. Usume, et suur osa Eesti inimesi arvab sedasama," seisab pöördumises.

Avaldusele on alla kirjutanud Käsmuga tihedalt seotud ettevõtjad Tiit Pruuli ja Heiti Hääl.

Lisaks on pöördumise alla kirjutanud arhitekt Indrek Allmann, kunstnik Jüri Arrak, lavastaja Toomas Hussar, eruadmiral Tarmo Kõuts, biokeemik Tiit Land, ooperilaulja Pille Lill, filmiteoreetik ja -kriitik Tiina Lokk, telerežissöör Tiina Park, helilooja Rein Rannap, kirjanik Karl-Martin Sinijärv, filmimees Mark Soosaar, helilooja Aleksandr Žedeljov, vaimulik Jaan Tammsalu, filmiekspert Piret Tibbo-Hudgins, kirjandusteadlane Jaan Undusk, kirjanik Jaak Urmet, kriitik ja pianist Heili Vaus-Tamm ning maalikunstnik Aili Vint.

Kas tahad alati teada, kui Lääne-Virumaa Uudistes sel teemal kirjutatakse? Kasuta Minu Lääne-Virumaa funktsiooni ja vali märksõnad, mida oma personaalses uudiskirjas näha tahad.

Vaata veel

Meie koostööpartneriteks on

Liitu uudiskirjaga ja oledki kursis, mis Lääne-Virumaal toimub

Jaga meiega huvitavat infot!