Suur intervjuu! Riigigümnaasiumi direktor esimesel tööpäeval: "Oluline on hoida seda, mis meil on"

Autor: Anu Viita-Neuhaus • 16. august 2021
Ainult tellijale
Jaga lugu

Kuigi Rakvere riigigümnaasiumis kõlab esimene koolikell aasta pärast, alustas täna koolijuhina Liisa Puusepp. Haljala päritolu ökoloog on enda sõnutsi õppiv juht, kes soovib lapsi õpetada ja endisest tööelust võtta katusele sumisema mesilased.

Liisa Puusepp sai sel suvel Tallinna Ülikoolist haridusteadustes magistrikraadi.
Autor: erakogu

Olete öelnud, et poleks aus, kui riigigümnaasiumi juht alustaks tööd väsinuna. Olete puhanud ja energiat jagub?

Omajagu. Eks puhkamine on selline tegevus, mida tuleb ka õppida ja see on mul raske tulema. Aga oli päevi, mil päriselt logelesin ja kohe üldse tööasjadele ei mõelnud. Lugesin. Käisin teatris. Ujusin palju nii rabalaugastes kui meres. Sõitsin rattaga. Külastasin oma lemmikkohti. Usun, et omajagu värskust on nüüd sees küll.

Olete vist küll teinud kogu maailmale tiiru peale. Olen kindel, et rändurielu viis teid teele ka sel suvel. Palun, et jutustate teistest eredama hetke, mis jääb sellest suvest teie meeltesse helkima.

Loomulikult meeldib mullegi suurt maailma avastada teisel pool piiri ja enamasti omal käel ning seal, kus turistide hordid kohal ei ole. Kuid arusaadavatel põhjustel rändasin sel aastal Eestimaal. Minu suvi ei möödu ilma Hiiumaa ja ilma augusti alguse rattamatkata.

Ka Võsu on koht ilma milleta ei möödu mu suved, kus varem mitmeid kordi ja kaua sai aega veeta, nüüd nädalake oldud. Kui Võsu on seotud mu lapsepõlvega, siis Hiiumaa on kuidagi sattunud mu lemmikpaikade hulka. Olen seal teadlasena välitöid teinud ning nüüd on tore teada, et mitmed hõimlased on saarelt. Mõnusalt rahu pakkuv saar.

Sisu on kättesaadav ainult tellijale.
Lugemiseks logi sisse või vormista tellimus

Kas tahad alati teada, kui Lääne-Virumaa Uudistes sel teemal kirjutatakse? Kasuta Minu Lääne-Virumaa funktsiooni ja vali märksõnad, mida oma personaalses uudiskirjas näha tahad.

Vaata veel

Meie koostööpartneriteks on

Liitu uudiskirjaga ja oledki kursis, mis Lääne-Virumaal toimub

Jaga meiega huvitavat infot!