Teenistuskoer Jack leidis metsa eksinud eaka mehe

Autor: Lääne-Virumaa Uudised • 26. august 2021
Jaga lugu

Alutaguse vallas eksis metsa eakas seeneline. 76-aastase mehe leidis ja aitas metsast välja Ida prefektuuri noor teenistuskoer Jack ja koerajuht Tarmo Nukka.

Ida prefektuuri noor teenistuskoer Jack ja koerajuht Tarmo Nukka
Autor: politsei- ja piirivalveamet

Kolmapäeval kella 11.30 paiku sai häirekeskus teate, et Alutaguse vallas on kadunud 76-aastane mees. Mees oli koos naise ja tütrega hommikul metsa seenele läinud, kuid hiljem kaotasid lähedased ta silmist. Mõne tunni pärast said nad mehelt kõne, et ta ei suuda leida tagasiteed. Selle peale kutsusid lähedased abi.

Ida prefektuuri koertegrupi juht Tõnu Kohver rääkis, et saades teate eksinud eaka mehe kohta, kelle tervis võib olla ka ohus, käivitati kohe otsingud. "Koerapatrull tegi kindlaks otsinguala ning kaasas otsingule ka Vasknarva kordoni drooni meeskonna," lausus Kohver.

Esimesena läksid metsa eksinut otsima teenistuskoer Jack ja koerajuht Tarmo Nukka.

"Noor teenistuskoer Jack võttis metsas kiiresti jälje üles ning juhatas koerajuhi neli kilomeetrit läbi metsa eksinud meheni. Mehega oli kõik korras, ta ei vajanud arstiabi ning anti üle lähedastele," sõnas Kohver.

Belgia lambakoer Jack on Ida prefektuuri operatiivkeskuse koertegrupi üks noorimaid teenistuskoeri, kes saabus Eestisse eelmise aasta juulis.

"Jackil on veel palju õppida, kuid tubli algus on juba tehtud ja esimene inimelugi päästetud," lausus Kohver.

Politsei meeskonda kuulub üle 80 teenistuskoera, kelle seas on kõige rohkem saksa ja belgia lambakoeri, lisaks inglise springelspanjelid, siledakarvaline retriiver, labradori retriiver ja vene jahispanjel.

Enamiku teenistuskoertest moodustavad patrull- ja jäljekoerad, lisaks on välja õpetatud ka narko-, relva- ja rahasuunitlusega teenistuskoeri.

Kas tahad alati teada, kui Lääne-Virumaa Uudistes sel teemal kirjutatakse? Kasuta Minu Lääne-Virumaa funktsiooni ja vali märksõnad, mida oma personaalses uudiskirjas näha tahad.

Vaata veel

Meie koostööpartneriteks on

Liitu uudiskirjaga ja oledki kursis, mis Lääne-Virumaal toimub

Jaga meiega huvitavat infot!