Elektrilevil valmis rakendus elektrikatkestusest ja ohtudest teatamiseks

Autor: Lääne-Virumaa Uudised • 31. august 2021
Jaga lugu

Eesti elanike elektrivarustuse eest hea seisev Elektrilevi sai valmis uudse rakendusega Maru, mis aitab kasutajatel mugavalt jõuda kiireloomulise infoedastusega võrguettevõtteni, eriti tormide ajal.

Elektrilevi.
Autor: LIIS TREIMANN

Uudset rakendust saavad rikke- või ohuteadete edastamiseks kasutada kõik, olenemata sellest, kas ollakse Elektrilevi klient või mitte. Need, kes rakendusse sisse logivad, võidavad veelgi enam – nii näeb konkreetse tarbimiskoha või tarbimiskohtadega seotud rikkeinfot. Kui rakenduses aktiveerida „rikketeate märguanded“ tulevad Elektrilevi saadetud teated märguannetena arvuti, mobiiltelefoni või mõne muu nutiseadme ekraanile ja nii ei lähe ükski oluline infokild kaduma. Rakenduse kasutamine on privaatne ja turvaline.

„Usun ja loodan, et inimesed võtavad rakenduse omaks ning hakkavad seda vajaduspõhiselt aktiivselt kasutama,“ sõnas Elektrilevi juhatuse liige Priit Treial. „See on kiire, mugav, tormide ajal ennast ja ligimesi hoidev infokanal. Tegemist on esmase versiooniga, millele lisame juba lähitulevikus funktsionaalsust juurde. Näiteks lisandub rakendusse rikke- või ohukohast foto saatmise võimalus ning plaaniliste katkestustega seoses tekib klientidele personaalne infoväli,“ lubab Treial.

Tormised ilmad, mis on Eesti laiuskraadidel aastaringselt üsnagi tavaliseks nähtuseks, toovad pea alati kaasa olmemuresid, muuhulgas muresid elektrivarustusega. Maru rakenduse lansseerimisega peaks rikketelefoni 1343 ootejärjekorrad tormide ajal lühenema, kui inimesed hakkavad eelistama mugavamat infovahetuse vormi.

Rikketelefon jääb kasutusse ka edaspidi, Maruga on üks infokanal lihtsalt lisaks. Nii peaks infovahetus klientide ja võrguettevõtte vahel kiirenema, mis tagab kriitilistel tormipäevadel juhtimiskeskusele senisest veelgi parema ülevaate võrgu üldisest seisukorrast. Selle põhjal tehakse rikete likvideerimise otsuseid.

Mida täpsem on info, seda suurem on tõenäosus parimateks lahendusteks. Igas mõttes, nii rikete likvideerimise operatiivsuse kui ka elektriohutuse vaates, et ükski katkine liin ei oleks põhjendamatult kaua voolu all ning kujutaks ohtu elule.

"Soovime, et elektririkkest ja ohuolukorrast teatamine on igaühele võimalikult mugav. Kui kasutajatel tekivad Maru rakenduse osas tähelepanekud, mida paremaks muuta, siis palume nendest kindlasti teada anda. Kas Elektrilevi veebilehe või rakenduse enda kaudu," julgustas Priit Treial inimesi kaasa mõtlema.

Laekuvad tähelepanekud vaadatakse üle ning sobivusel viiakse ellu.

Rakendust saab tulevikus alla laadida ka App Store´ist ja Google Play’st. Esialgu on Maru kättesaadav SIIN.

Ole teemaga kursis! Telli oma e-postile teavitus, kui ilmub lugu just sellel teemal:

Vaata veel

Telli uudiskiri ja ole kursis Lääne-Virumaal toimuvaga

Jaga meiega huvitavat infot!

Meie koostööpartneriteks on

Telli uudiskiri ja ole kursis Lääne-Virumaal toimuvaga

Jaga meiega huvitavat infot!