Remont tõi lagedale palju elavhõbedat

Autor: Lääne-Virumaa Uudised • 31. august 2021
Jaga lugu

Aseris avastati esmaspäeva päeval hoone remonttööde käigus suur kogus elavhõbedat.

Päästeamet. Foto on illustratiivne.
Autor: Raul Mee

30. augustil kell 15.18 teatati häirekeskusele, et Viru-Nigula vallas Aseri alevikus on hoone remonttööde käigus leitud umbes peopesasuurune elavhõbedakogus.

Kohale kiirustanud päästjad leidsid eest umbes 200 grammi elavhõbedat, mis oli kummipirni seest põrandale valgunud ning lisaks veel ühe purgi nimetatud ainega.

Tervisekahjustusi tekitav ohtlik aine koguti ühte purki kokku ning korteriühistu esimees viis selle ise Kunda jäätmejaama utiliseerimisele. Inimesed viga ei saanud.

Päästeamet tuletab meelde, et leides elavhõbedat, tuleb see üles korjata pipeti või paberiga, kasutades paberit kühvlina. Olla tuleb samaaegselt äärmiselt ettevaatlik, et nahk või riided ainega kokku ei puutuks. Seejärel tuleb elavhõbe asetada kinnisesse plastik- või klaasanumasse ja kirjutada peale "Elavhõbe".

Ohtlikud jäätmed, samuti koristamisel kasutatud süstal, vatt, pipett või muu ese, tuleb võimalikult kiiresti üle anda kohaliku omavalitsuse ohtlike jäätmete kogumispunkti. Need asuvad tavaliselt suuremate bensiinijaamade juures ning jäätmete sinna toomine on tasuta.

Suurema elavhõbedareostuse või elavhõbeda alla neelamise korral peab kohe helistama hädaabinumbrile 112.

Kas tahad alati teada, kui Lääne-Virumaa Uudistes sel teemal kirjutatakse? Kasuta Minu Lääne-Virumaa funktsiooni ja vali märksõnad, mida oma personaalses uudiskirjas näha tahad.

Vaata veel

Meie koostööpartneriteks on

Liitu uudiskirjaga ja oledki kursis, mis Lääne-Virumaal toimub

Jaga meiega huvitavat infot!