Kaitseliitlaste lipul on täna sünnipäev

Autor: Andres Pulver • 5. september 2021
Ainult tellijale
Jaga lugu

Kaitseliit ja kaitseliidu Viru malev on küll pisut vanemad, aga lipu sai Viru malev endale täna 95 aastat tagasi, 5. septembril 1926.

Kaitseliidu Viru maleva lipu õnnistamine.
Autor: SA Virumaa Muuseumid

Ajaleht Virulane avaldas sama aasta 8. septembril põhjaliku reportaaži liputseremooniaga seotud pidustustest.

„Möödunud pühapäev, 5. sept., s. a. kujunes käesoleval sügisel rakverelastele suuremaks pidupäevaks. Kaitseliidu Viru maleva aastapäev ja lipu õnnistamise püha meelitas maakonnast nii palju inimesi kokku, nagu seda ainult suuremate näituste või teiste üldise tähtsusega sündmustel harva juhtub. Ka linn oli üleni lippudes.

Kell 9 hommikul saabus jaama ülesõidu kohale kalevlaste aukompanii, et Tallinnast „Renault“ autol sõitvat vabariigi kaitseliidu ülemat, kolonel Roskat, ühes kolonel leit. Vendega I malevkonna orkestri saatel vastuvõtta.

Mõni aeg peale selle jõudis sõjaminister ühes adjutandiga samale kohale, kus teda orkestriga ja sõjaväeliste tervitustega kalevlaste aukompanii ja Küti valla ratsarühma poolt vastu võeti; nii kaitseliidu ülemale kui sõjaministrile annetati daamide poolt lilli.

Sisu on kättesaadav ainult tellijale.
Lugemiseks logi sisse või vormista tellimus

Vormista Lääne-Virumaa Uudiste digitellimus ja saad:

  • Ühe tasuta lisakasutaja
  • Ligipääsu kogu tasulisele sisule
  • Kord nädalas ilmuva uudiskirja

Tellimust saab katkestada kuni kaks tööpäeva enne järgmist maksetähtaega

Kas tahad alati teada, kui Lääne-Virumaa Uudistes sel teemal kirjutatakse? Kasuta Minu Lääne-Virumaa funktsiooni ja vali märksõnad, mida oma personaalses uudiskirjas näha tahad.

Vaata veel

Liitu uudiskirjaga ja oledki kursis, mis Lääne-Virumaal toimub

Jaga meiega huvitavat infot!