Kaitseliidu kolonnid võivad häirida liiklust

Autor: Lääne-Virumaa Uudised • 9. september 2021
Jaga lugu

Seoses Tapal teeniva NATO lahingugrupi üksuste rotatsiooniga liigub täna Tapa ja Paldiski vahelistel teedel tavapärasest rohkem kaitseväe sõidukeid ja rasketehnikat.

Kaitseliidu kolonnid võivad häirida liiklust.
Autor: Kaitsevägi

Kaitseväe kolonnid ja rasketehnika liiguvad suunal Tapa – Riisipere – Paldiski – Riisipere – Tapa (maanteed 1, 4 ja 9). Kaitseväe kolonnide liikumiskiirus on maksimaalselt 70 kilomeetrit tunnis ning pikkus kuni 15 sõidukit. Kolonnid võivad häirida sujuvat liiklust, mistõttu loodab kaitsevägi autojuhtide mõistvale suhtumisele.

Kaitsevägi tuletab meelde, et järsk pidurdamine raskesõidu ees võib kaasa tuua liiklusõnnetuse, mistõttu tuleks kollonnide läheduses liigeldes olla tähelepanelik. Palume kõigil liiklejail varuda kannatlikku meelt ning rohkem aega turvaliseks kohale jõudmiseks.

Nato 28 liitlasriigi juhid otsustasid 2016. aasta juunis Varssavi tippkohtumisel muutunud julgeolekukeskkonna tõttu paigutada alliansi lahingugrupid Eestisse, Lätisse, Leetu ja Poola. Eestis paikneva liitlaste lahingugrupi juhtriigiks on Ühendkuningriik, panustavateks riikideks on Prantsusmaa ja Taani. Tapale saabus esimene lahingugrupp 2017. aasta aprillis.

Ole teemaga kursis! Telli oma e-postile teavitus, kui ilmub lugu just sellel teemal:

Vaata veel

Telli uudiskiri ja ole kursis Lääne-Virumaal toimuvaga

Jaga meiega huvitavat infot!

Meie koostööpartneriteks on

Telli uudiskiri ja ole kursis Lääne-Virumaal toimuvaga

Jaga meiega huvitavat infot!