Kõrvitsapäev pakub kõrvitsajooki ja rõõmustab loomaaia asukaid

Autor: Lääne-Virumaa Uudised • 9. september 2021
Jaga lugu

Rastla küla Maretaru-Uuetoa talu perenaine Kaire Kislov armastab kõrvitsaid. Niimoodi, et korraldab nende auks kõrvitsapäeva. "Kõrvits on tore vili, mida ilus kasvatada. Kui kõrvitsaid palju maha panna, siis on põld nagu miiniväli," ütles Kislov. Laupäeval plaanib ta omanäolisel kõrvitsapäeval pakkuda külalistele võimalust maiustada kõrvitsaga, üritusel valitud suurim kõrvitsaline rändab kulleriga Elistvere loomaaeda.

Kõrvitsad. Foto on illustratiivne.
Autor: Meeli Küttim

Talu perenaine Kaire Kislov kavatseb kõrvitsapeol tutvustada talukohta, üritust ilmestab omaaegne menuka kupleeansambli Talong laulja Peeter Kaljumäe kontsert ja vahvad mängud.

Kaire Kislov on ootusärev. Esimest korda toimus kõrvitsapäev kaks aastat tagasi, kohal oli ligi 60 inimest. "Läks hästi ja sain ise positiivse emotsiooni," ütles Kislov.

Ta loodab, et sel aastal tuleb kohale sada inimest. "Ettevalmistused käivad kõhutunde pealt. Eks pärast paistab, kas kõht on öelnud valesti või õigesti," nentis Kislov.

Korraldaja sõnutsi on oluline, et üritus elavdab kogukonda ja väärtustab paikkonna toitu. Kõrvitsapäeval räägitakse loomulikult kõrvitsa kasulikkusest ja pakutakse erinevaid toite kõrvitsast.

"Kõrvitsa kasutusvõimalused on nii mitmesugused. Laupäeval pakume kõigile teada kõrvitsasuppi, aga ka pannkooke kõrvitsamoosiga." Osta saab kõrvitsasalatit, - hoidiseid, -marmelaadi ja -moosi.

Kislov nentis, et teistmoodi meki saavad suhu need, kes proovivad kõrvitsajooki. "See on üks vahva jook," lausus ta.

Naise jaoks on oluline, et kõrvitsapäevaga saab aidata loomaaia asukaid. Kõrvitsapäeva tipphetkeks oli suurima kõrvitsa valimine. Eelmisel aastal sai võidupärja Porkunis kasvatatud 22,6 kilo kaalunud kõrvits.

Sellel aastal Rastlasse toodud melonid, kõrvitsad, arbuusid ja suvikõrvitsad kaalutakse üle ja need rändavad maiustamiseks loomaaia loomadele.

Suurimate viljade kasvatajale on välja pandud vahvad auhinnad.

"Kõrvitsakonkursiga toetame sel aastal Elistvere loomaparki," nentis Kislov.

Kõrvits rikastab loomaaialoomade toidulauda ja keskkonda, erksavärviline maius pakub neile ka põnevat mängulusti ja uudistamist.

Unknown body type: x-im/content-part infopank

Kas tahad alati teada, kui Lääne-Virumaa Uudistes sel teemal kirjutatakse? Kasuta Minu Lääne-Virumaa funktsiooni ja vali märksõnad, mida oma personaalses uudiskirjas näha tahad.

Vaata veel

Meie koostööpartneriteks on

Liitu uudiskirjaga ja oledki kursis, mis Lääne-Virumaal toimub

Jaga meiega huvitavat infot!