Mitmel Rakvere linna tänaval muudeti liikluskorraldust

Autor: Lääne-Virumaa Uudised • 10. september 2021
Jaga lugu

Rakvere linnavalitsus muutis liiklusohutuse suurendamise eesmärgil liikluskorraldust Pikal, Uuel ja Posti tänaval.

Posti tänav.
Autor: Rakvere linnavalitsus

Septembri lõpus valmiva Pika tänava teise etapi uuenduse järel muutub Pikk tänav ühesuunaliseks alates Tallinna tänavast kuni Tõusu tänavani. Ehk kui varasemalt oli liiklus Kooli ja Tõusu tänava vahelisel lõigul kahesuunaline, siis edaspidi saab Pikalt tänavalt Kooli tänavale sooritada ainult vasakpööret. Kooli tänav jääb oma kitsuse tõttu endiselt ühesuunaliseks ja Spordi tänava poolt seega sealkaudu Pikale tänavale sõita ei saa.

Rakvere abilinnapea Kert Karuse sõnul maksimeeriti Pika tänava uuendamise käigus ka parkimiskohtade arv, mida algses projektis nappis. „Lahendame tänu sellele väga palju probleeme ära, kuna Pikal tänaval asuvate kinnistute sisehoovid ei võimalda pahatihti elanikel autosid seal parkida,“ nentis Karus.

Uuel tänaval, Mulla ja Tuleviku tänava vahelisel kunstmurustaadioniga piirneval lõigul muutus senine kahesuunaline liiklus ühesuunaliseks, sõidusuunaga Tuleviku tänava poolt Mulla tänava poole. Uuelt tänavalt saab endiselt sõita välja Mulla tänavale mõlemale sõidusuunale, küll aga ei saa enam Mulla tänavalt pöörata Uuele tänavale.

Uus tänav.
Autor: Rakvere linnavalitsus

„Antud tänavalõigu ühesuunaliseks muutmise tingis asjaolu, et kuna staadion on aktiivses kasutuses, on seal elavatel linnakodanikel liikumine raskendatud,“ selgitas Kert Karus.

Kõik liikluskorralduse muudatused olid arutlusel ka Rakvere linna liikluskomisjonis, kuhu kuuluvad politsei, päästeameti ja Maanteeameti esindajad, elukutselised sõiduõpetajad ja linnavolikogu majanduskomisjoni liikmed.

Posti tänaval, Pika ja C. R. Jakobsoni tänava vahelisel lõigul muutus sõidukite parkimiskorraldus. Nüüdsest on ajavahemikul kella 9-18 parkimist reguleerivate liiklusmärkide mõjualas parkimine ajaliselt piiratud. Sõidukite pikim lubatud parkimisaeg 2 tundi ja parkimise algusaeg on vaja tähistada parkimiskellaga.

„Pärast piiratud parkimisaja kehtestamist Pikal tänaval hakati sõidukeid parkima Posti tänavale mõlemale poole, mis kitsendas oluliselt transpordivahendite läbipääsu kinnistutele niigi suure koormusega tänavalõigul,“ selgitas abilinnapea otsuse tagamaid.

Uus tänav.
Autor: Rakvere linnavalitsus

Ole teemaga kursis! Telli oma e-postile teavitus, kui ilmub lugu just sellel teemal:

Vaata veel

Telli uudiskiri ja ole kursis Lääne-Virumaal toimuvaga

Jaga meiega huvitavat infot!

Meie koostööpartneriteks on

Telli uudiskiri ja ole kursis Lääne-Virumaal toimuvaga

Jaga meiega huvitavat infot!