Sünoptik Kairo Kiitsak: Septembri teises pooles on ilm rohkem sügisele iseloomulik

Autor: Anu Viita-Neuhaus • 10. september 2021
Jaga lugu

Nädalavahetusel tuleb tõeliselt soe suveilm, homme on kuni 23 kraadi sooja. Kas septembrikuu soojad ilmad annavad lootust, et käes on vananaistesuvi?

Autor: Liis Treimann

Simuna päritolu sünoptik Kairo Kiitsak lubab septembrikuus esimesele sügiskuule omast ilma. Ta ei taha tulevat ette prognoosida, aga ütleb, et järgnevatel päevadel on oodata sooja ilma.

"Päeval pilvisus vaheldub ja mitmel pool näeb ka päikesesära, vaid kohati sajab vähest vihma. Päevamaksimumid tõusevad mitmel pool 20 kraadist kõrgemale, ainult meretuulele avatud rannikul on pisut jahedam," lausus Kiitsak.

Tema sõnutsi on pühapäevaks saanud kõrgrõhkkonna jõuvarud lõplikult otsa ning üle Skandinaavia ja Läänemere laieneb madalrõhkkond ühes vihmahoogudega.

"Päeval on ülekaalus enamasti pilvine ilm ja paljudes kohtades sajab vihma, aga õhumass on veel soe. Päevamaksimumid tõusevad 17-21 kraadini," lubas Kiitsak.

Septembri keskpaik toob endaga tugeva tuule

Septembri keskpaiga nädalal liigub pööris Soome kohalt Venemaa suunas, tuul pöördub loodesse ja muutub tugevaks.

"Siia saabub jahedam õhumass ja temperatuur hakkab langema. Järgnevad päevad tulevad juba jahedamad - päevamaksimumid jäävad 10-15 kraadi vahemikku. Öökülmaoht suureneb," märkis Kiitsak.

Septembrikuu teise poole kohta, lausus Kiitsak, et Eestis domineerib suurema osa ajast kõrgrõhuala.

"Selline olukord soosib kuivemaid ilmaolusid, aga tagasihoidlikku temperatuurifooni - rohkem sügisele iseloomulikku. Päevased temperatuurid kõiguvad 10-15 kraadi ringis," ütles Kiitsak. Ta lisas, et vananaistesuve on oodata veel vara.

Kas tahad alati teada, kui Lääne-Virumaa Uudistes sel teemal kirjutatakse? Kasuta Minu Lääne-Virumaa funktsiooni ja vali märksõnad, mida oma personaalses uudiskirjas näha tahad.

Vaata veel

Meie koostööpartneriteks on

Liitu uudiskirjaga ja oledki kursis, mis Lääne-Virumaal toimub

Jaga meiega huvitavat infot!