Väike-Maarja kaasav eelarve ootab uusi lennukaid ideid

Autor: Lääne-Virumaa Uudised • 14. september 2021
Jaga lugu

Alates sellest nädalast saab esitada ideid Väike-Maarja valla kaasava eelarve 15 000 euro kasutamiseks.

Mulluse Väike-Maarja valla kaasava eelarve hääletuse võitis tänavavalgustuse rajamine Eipri külla. Tänavavalgustus avati tulesõuga.
Autor: Heili Tammus

Kaasava eelarvega annab Väike-Maarja vald kogukonnale võimaluse vallaeelarve koostamisel kaasa rääkida: vallakodanikud ise saavad teha ettepanekuid valla elu parandamiseks ja osaleda ka hääletamisel parimate ideede väljaselgitamiseks.

Oodatud on investeeringuideed, mille maksimaalne maksumus on 15 000 eurot. Kaasava eelarve objektiks on avalikes huvides kasutatavate investeeringute tegemine. Ettepanek peab pakkuma avalikku hüve, olema avalikus kasutuses, elluviidav ühe kalendriaasta jooksul ning investeeringust ei tohi tekkida ebamõistlikke kulusid valla eelarvele.

Ettepanekuid kaasava eelarve osa summa kasutamiseks võivad esitada kõik füüsilised või juriidilised isikud, kelle elukoht Eesti rahvastikuregistri või juriidiline aadress äriregistri andmetel on Väike-Maarja vallas.

Asulasse, kuhu on teostatud kaasava eelarve abil investeering, ei saa uut kaasava eelarve ettepanekut esitada järgnevas kahes taotlusvoorus. Viimatised Väike-Maarja valla kaasava eelarve võitjad olid Triigi kõlakoja ehitamine ja Eipri tänavavalgustuse rajamine.

Ideid kaasava eelarve kasutamiseks saab esitada kuni 10. oktoobrini elektrooniliselt e-posti aadressile [email protected] või paberkandjal Väike-Maarja vallavalitsuse kantseleisse.

Ettepaneku esitamiseks tuleb kasutada vallavalitsuse poolt kinnitatud vormi, mille leiab SIIT.

Esitatud ideed vaatab üle vallavalitsuse moodustatud komisjon, hinnates iga idee vastavust kaasava eelarve reeglitele. Komisjon võib anda ettepaneku esitajale võimaluse ettepaneku täpsustamiseks ja parandamiseks, samuti on komisjonil õigus esitatud ettepanekut edasi arendada või pakkuda sellele välja alternatiivset asukohta.

Kõik esitatud ettepanekud koos komisjoni seisukohaga avalikustatakse valla veebilehel.

Nõuetele vastavad ideed suunatakse hääletusele. Hääletus toimub 8.-28. novembrini.

Kaasava eelarve hääletusel võitnud idee viiakse ellu 2022. aastal ning selle elluviimise korraldab vallavalitsus.

Ole teemaga kursis! Telli oma e-postile teavitus, kui ilmub lugu just sellel teemal:

Vaata veel

Telli uudiskiri ja ole kursis Lääne-Virumaal toimuvaga

Jaga meiega huvitavat infot!

Meie koostööpartneriteks on

Telli uudiskiri ja ole kursis Lääne-Virumaal toimuvaga

Jaga meiega huvitavat infot!