Aruteluringi oodatakse Põhjakeskuse õnnetusest puudutatud inimesi

Autor: Lääne-Virumaa Uudised • 17. september 2021
Jaga lugu

Põhjakeskuse sündmusest puudutatud inimesed on oodatud osalema Sotsiaalkindlustusameti poolt ellu kutsutud traumajärgses aruteluringis.

Autor: Erik Prozes

Mõned päevad tagasi Põhjakeskuses aset leidnud sündmuse puhul oli tegemist traumeeriva juhtumiga, mis puudutas paljusid ning tekitas erinevaid tundeid.

Sotsiaalkindlustusamet soovib anda võimaluse inimestel välja öelda oma mõtted ja tunded seoses traagilise sündmusega.

Taastava ringi kohtumised on abiks leidmaks tasakaalu, hingerahu ning tervendada kogukonda traumeerivate sündmuste järgselt.

Ühendust palutakse võtta Sotsiaalkindlustusameti e-postiadressil: [email protected] või pöörduda Merli Tammi-Jõeveere poole: [email protected], ohvriabi peaspetsialistile võib ka helistada telefonil 5866 9932.

Sotsiaalkindlustusameti ohvriabi ja ennetusteenuste osakond on alates 2020. aasta kevadest pakkunud taastava õiguse ühe meetmena taastavaid aruteluringe.

Aruteluringis osalemine annab võimaluse juhitud vestlusringis väljendada oma mõtteid ja tundeid seoses juhtunuga, samuti saab kuulata ka teiste mõtteid ning leida hingelist tasakaalu. Osalemine aruteluringis annab tagasi turvatunde ning aitab kaasa hirmu vähendamisele.

Aruteluringi juhivad kaks väljaõppe saanud juhendajat, kes annavad osalejatele võimaluse jagada turvalises ruumis nii palju kui nad soovivad, andmata hinnanguid, analüüsimata või kokkuvõtteid tegemata. Tegemist ei ole nõustamisega.

Taastav aruteluring võib aset leida ühekordse kohtumise või järjepidevate kohtumiste näol. Ühe aruteluringi kestvuseks on keskmiselt 2 tundi ning osalejaid võib olla 1-8.

Taastavat aruteluringi on läbi viidud erinevates piirkondades – näiteks peale Lihula ja Haeska tulistamist ja ka ühes Harjumaa omavalitsuses peale õhupüssiga laskmisi kui ka peale Tartus aset leidnud gaasiplahvatust. Osalejad on öelnud, et aruteluringis osalemine andis võimaluse välja rääkida oma hirmud ja mõtted, mis on vahepealse perioodi vältel tekkinud. Ka on hea kuulda, et nad ei ole üksi oma mõtetega. Taolises formaadis arutlemine annab võimaluse osalejatel näha, mida igaüks teha saab, et selliseid olukordasid ei juhtuks või kuidas antud olukorrast välja tulla.

Kas tahad alati teada, kui Lääne-Virumaa Uudistes sel teemal kirjutatakse? Kasuta Minu Lääne-Virumaa funktsiooni ja vali märksõnad, mida oma personaalses uudiskirjas näha tahad.

Vaata veel

Meie koostööpartneriteks on

Liitu uudiskirjaga ja oledki kursis, mis Lääne-Virumaal toimub

Jaga meiega huvitavat infot!