Meelelahutusasutuste kontrollis avastati rikkumisi

Autor: Lääne-Virumaa Uudised • 17. september 2021
Jaga lugu

Päästeameti Ida päästekeskuse inspektorid käisid 10.-11. septembril reidil meelelahutusasutustes ja toitlustusettevõtetes, et kontrollida, kuidas külastajate ohutuse tagamiseks tuleohutusnõudeid täidetakse.

Evakuatsioonitee, mis oli takistatud tulekustutiga võib kaasa tuua suure õnnetusi.
Autor: Päästeamet

Meelelahutusasutusi kontrolliti õhtul nende aktiivse tegutsemise ajal Rakveres, Tapal, Jõhvis, Kohtla-Järvel ja Narvas. Eeskätt kontrolliti evakuatsiooniteid ja -valgustust, tuletõkkeuste kasutamist ja tulekustuteid, samuti töötajate teadmisi ohu korral tegutsemise kohta.

Lääne-Virumaal kontrolliti kuut ja Ida-Virumaal 21 meelelahutusasutust.

Tuleohutusega oli kõik korras kummaski maakonnas kolmes asutust. Ülejäänutes leidsid inspektorid kokku 34 puudust: enim jäid Ida-Virumaal silma probleemid väljumis- ja evakuatsiooniteedega (11 korral) ning esmaste tulekustutusvahenditega (12 korral).

Lääne-Virumaal leiti kolmes asutuses nõuetele mittevastavad tulekustutusvahendid.

Ida päästekeskuse ohutusjärelevalve büroo juhataja Marti Siim rääkis, et peamiseks puuduseks oli tulekustutite kontrollimata jätmine.

"See näitab ilmekalt, et töökorras tulekustutit peetakse oluliseks inspektorile näitamiseks, mitte klientide ja enda ohutuse tagamiseks," ütles Siim.

Ta lisas: "Palju oli probleeme väljumis- ja evakuatsiooniteede tähistusega, mis olid märgistamata, ning mõnel juhul ka avamisega, sest ei olnud väändenuppu ehk n-ö libliklukku."

Lääne-Virumaal alustati kahel korral väärteomenetlused, millega määratakse süüdlastele rikkumiste eest rahatrahvid.

Inspektoreid tegi murelikuks ka see, et vaid kahel korral küsiti asutustes majja sisenenud ametnikelt koroonatõendeid.

Ida päästekeskuse ohutusjärelevalve büroo inspektorid jätkavad ka edaspidi meelelahutusasutustes tuleohutuse kontrollimist.

Päästeameti ohutusjärelevalve inspektorid tabasid roolijoodiku. Reidil olles märkasid inspektorid maanteel kahtlaste sõiduvõtetega masinat, millel nad päästeameti autoga tee sulgesid. Kohale kutsuti politsei, kes tuvastas juhil ca 3-promillise alkoholijoobe.

Korras peab olema:

•evakuatsiooniteede tähistus, nende ohutu ning takistusteta läbitavus ja evakuatsioonivalgustus;

•tuletõkkeuste nõuetekohane kasutamine. Need peavad sulguma automaatselt ja olema püsivalt suletud asendis. Kui uksi on vaja lahti hoida, tuleb neile paigaldada magnetsulgurid;

•piisav hulk õigesti paigutatud ja kontrollitud tulekustuteid;

•tulekahjusignalisatsiooni dokumentatsioon ja hooldus;

•töötajate teadmised ja oskused ohu korral tegutsemise, tuleohutuspaigaldiste asukoha ning nende kasutamise kohta.

Kas tahad alati teada, kui Lääne-Virumaa Uudistes sel teemal kirjutatakse? Kasuta Minu Lääne-Virumaa funktsiooni ja vali märksõnad, mida oma personaalses uudiskirjas näha tahad.

Vaata veel

Meie koostööpartneriteks on

Liitu uudiskirjaga ja oledki kursis, mis Lääne-Virumaal toimub

Jaga meiega huvitavat infot!