Kes tappis Arnold Jürgensi?

Autor: Andres Pulver • 3. oktoober 2021
Ainult tellijale
Jaga lugu

Jüri Vilmsi nime on kuulnud ilmselt paljud. Samas kiputakse unustama, et Vilms ei surnud Eesti vabaduse eest märtrisurma sugugi üksi - temaga koos andsid oma elu Tallinna mees Johannes Peistik, Käsmu meremees Aleksei Rünk ja Aost pärit Arnold Jürgens. Lood meeste hukkumisega on aga enam kui segased.

Soomes tapetud Jüri Vilmsi ja ta kolme kaaslase matuserongkäik Vene turul teel sadamast Estonia kontserdisaali.
Autor: Fotis

Arnold Jürgens sündis 3. oktoobril 1892. aastal Rakke külakoolmeistri pojana. Prii kool õpetaja pojana võimaldas tal õppida Tartu reaalkoolis ja pärast selle lõpetamist asus ta õppima Riia polütehnikumi kaubanduse osakonda.

Kitsad olud õppimise ajal ega ka mingisugused äpardused ega nurjumised ei suutnud kunagi rikkuda alati rõõmsa ja optimistliku Jürgensi tuju. Tal jätkus värskendavat energiat teistelegi jagamiseks ka kõige lootusetumatel hetkedel.

Toimetuleku tagasmiseks oli Jürgensil tudengipõlves tarvis pidevat kõrvalteenistust, mis tuli peamiselt koduõpetaja ametist. Nelja-aastasest tudengiajast tuli küll tervenisti pool aastat raisata Tartus laenu- ja hoiuühisuses töötamisele, ent seegi ei suutnud Jürgensit segada kooli heade tagajärgedega lõpetamast.

Sisu on kättesaadav ainult tellijale.
Lugemiseks logi sisse või vormista tellimus

Vormista Lääne-Virumaa Uudiste digitellimus ja saad:

  • Ühe tasuta lisakasutaja
  • Ligipääsu kogu tasulisele sisule
  • Kord nädalas ilmuva uudiskirja

Tellimust saab katkestada kuni kaks tööpäeva enne järgmist maksetähtaega

Kas tahad alati teada, kui Lääne-Virumaa Uudistes sel teemal kirjutatakse? Kasuta Minu Lääne-Virumaa funktsiooni ja vali märksõnad, mida oma personaalses uudiskirjas näha tahad.

Vaata veel

Liitu uudiskirjaga ja oledki kursis, mis Lääne-Virumaal toimub

Jaga meiega huvitavat infot!