Tapa vallavõim võtab Savisaarelt õppust

Autor: Lääne-Virumaa Uudised • 6. oktoober 2021
Jaga lugu

Kui Edgar Savisaare võimul oleku ajal avati Tallinnas olulisi objekte alati vahetult enne valimisi, siis nüüd on Tapa vallavõim valimiste eel raporteerimas ühe ehitusobjekti valmimisest teise järel.

Ümberehitatud ristmik.
Autor: Tapa vallavalitsus

Sedapuhku on valmis saanud Valgejõe puiestee, Leina tänava ja Õuna tänava ristmiku ümberehitus Tapa linnas.

Kuna ristmik oli kehvas tehnilises seisundis, ei vastanud liikluskorralduse ja liiklusohutuse seisukohast kaasaja nõuetele, ehitati see täielikult ümber. Rajati uus teealus, katend, tänavavalgustus, kõnnitee. Korda sai ka Õuna tänav kuni Laia tänava ristmikuni. Seejuures sai Õuna tänav ka kõnnitee, mis läbi Laia tänava on ühendatud linna keskosaga.

Liikluskorralduslikult muutus mahasõit Õuna tänavalt Valgejõe puiesteele. Ristmiku ümberehitus teeb sellel liiklemise turvalisemaks nii jalakäijatele kui autojuhtidele.

Ehitustööd teostas Tallinna Teede AS, maksumus on 341 000 eurot käibemaksuga. Ristmiku ümberehitamiseks eraldas majandus- ja kommunikatsiooniministeerium rahalise toetuse summas, mis katab ehitustööde maksumuse.

Ristmiku ümberehitamine on osa Valgejõe puiestee rekonstrueerimise projektist, mis täielikult muudab liikluskorraldust kõnealusel tänaval. Lisaks rajatakse juurde ka parkimiskohti. Tulemuseks on turvaline tänav kõikidele liiklejatele. Kogu tänav täies ulatuses valmib novembrikuus ning järgmisel aastal soovib vallavalitsus jätkata Õuna ja Ülesõidu tänavate ehitusega.

Ole teemaga kursis! Telli oma e-postile teavitus, kui ilmub lugu just sellel teemal:

Vaata veel

Telli uudiskiri ja ole kursis Lääne-Virumaal toimuvaga

Jaga meiega huvitavat infot!

Meie koostööpartneriteks on

Telli uudiskiri ja ole kursis Lääne-Virumaal toimuvaga

Jaga meiega huvitavat infot!