Kui esimene rong Rakverre jõudis

Autor: Andres Pulver • 7. oktoober 2021
Ainult tellijale
Jaga lugu

Rakvere linnale andis suure arengutõuke Balti raudtee valmimine ja Rakvere muutumine raudteelinnaks. Täna möödub 151 aastat päevast, mil esimene rong Rakveresse saabus.

See pilt Rakvere raudteejaamast on küll mitukümmend aastat hilisemast ajast.
Autor: Eesti Rahva Muuseum

Esimene rong Balti raudteel sõitis Rakverest läbi 7. oktoobril 1870. a. See oli erirong, millega tehti proovisõit ja mis tõi valitsusnõukogu vastuvõtukomisjoni (Empfangs-Commission des Verwaltungsrath) liikmed Peterburist Tallinna.

Esialgsete kavatsuste kohaselt pidi liiklus uuel raudteel algama juba 1. oktoobril 1870. a. Selleks ajaks oli tee küll valmis, kuid vajaliku arvu vagunite puudumise tõttu ei saadud liiklust veel avada. „Uus raudtee-sõit lodeti 1. oktobril likuma savad. Kümme massinat ja paljo vorivankrid seisnud jubba valmis, aga vankrid, kellega innimesi peab veetama, ei olla veel paljo olnud, mis ka selle läbbi tulnud olla, et üks suur vagoni-vabrik Hamburgi linnas, kus need tellitud, seisma olla jänud,“ kirjutas Eesti Postimees.

Sisu on kättesaadav ainult tellijale.
Lugemiseks logi sisse või vormista tellimus

Vormista Lääne-Virumaa Uudiste digitellimus ja saad:

  • Ühe tasuta lisakasutaja
  • Ligipääsu kogu tasulisele sisule
  • Kord nädalas ilmuva uudiskirja

Tellimust saab katkestada kuni kaks tööpäeva enne järgmist maksetähtaega

Kas tahad alati teada, kui Lääne-Virumaa Uudistes sel teemal kirjutatakse? Kasuta Minu Lääne-Virumaa funktsiooni ja vali märksõnad, mida oma personaalses uudiskirjas näha tahad.

Vaata veel

Liitu uudiskirjaga ja oledki kursis, mis Lääne-Virumaal toimub

Jaga meiega huvitavat infot!