Keity Meier hüppas tsikliga 30-korruselise tornmaja ühelt katuselt teisele ja püstitas maailmarekordi

Autor: Kristjan Ojang • 10. oktoober 2021
Jaga lugu

Tapalt pärit Keity Meier püstitas maailmarekordi hüpates mootorrattaga Tallinnas 30-korruselise tornmaja ühelt katuselt teisele. 11-meetrine õhulend leidis aset 117 meetri kõrgusel.

Keity Meieri rekordhüpe.
Autor: Taavi Muide

Motokaskadööri ja traieli sõitja Keity Meieri plaan püstitada täna Tallinnas hulljulge hüppega maailmarekord, on viimastel päevadel leidnud palju kõneainet. Sestap meelitas trikk kohale ka arvestatava hulga publikut.

30-korruseliste tornmajade ümbruse tänavatel käis loetud minutid enne hüpet vilgas sagimine. Inimesed suunasid ootusärevalt pilgu taevasse, kust võis iga hetk näha erakordset hüpet.

117 meetrit kõrgemal oli kõik valmis - ühe torni katusel hoovõtu- ja teisel maandumisramp. Meier saabus areenile heatujuliselt, kuigi maja katusel ootas ees üsna tugev tuul.

Kõigepealt jalgsi hoovutõrajal katuse servapoole sammunud Meier asus seega tsikli selga. Mõned minutid keskendumist, mõned valjud karjatused emotsiooni ohjamiseks ja rekordikatseks valmis ta oligi.

Tsikkel kogus hoogu, kaks ratast tõusid õhku ja napid sekundid hiljem maandus Meier turvaliselt vastasmaja katusel. Seni valitsenud maailmarekord, mis püstitati 1989. aastal Las Vegases 16-korruselise maja katuselt hüpates, sai suurelt purustatud.

"Kuni hüppeni oli stress rohkem laes, aga kui ma lendasin, olin nagu oma kodu mänguväljakul," sõnas Keity Meier vahetult pärast hüpet. "Ootamatusi ei olnud, kuigi tuul oli päris tugev ja ma natuke põdesin selle pärast," lisas ta.

Hiljem hüppe maandumisjälgi vaadates sai selgeks, et tugev külgtuul tõepoolest oma mõju avaldas. Tsikli tagaratas oli maandunud üsna rambi serva lähedale, teisisõnu kandis tuul mootorratturit ikkagi mingil määral kõrvale.

"Jah," nõustus Meier ning lisas: "Aga see oli rambi peal, nii et ma arvan kõik oli väga hästi kalkuleeritud. Minu jaoks tundus kõik väga sujuv. Maandumine oli pehme, otse nõlva. Nii, nagu pidi olema."

Tuleval aastal traieli maailmameistrivõistlustel osalev Meier on hulljulgete trikkidega kuulsust kogunud varemgi. Milline võiks olla järgmine etteaste?

"Ma ei tea, kandideerin kohalikel valimistel," naljatles ta.

Autor: Kristjan Ojang

Ole teemaga kursis! Telli oma e-postile teavitus, kui ilmub lugu just sellel teemal:

Vaata veel

Telli uudiskiri ja ole kursis Lääne-Virumaal toimuvaga

Jaga meiega huvitavat infot!

Meie koostööpartneriteks on

Telli uudiskiri ja ole kursis Lääne-Virumaal toimuvaga

Jaga meiega huvitavat infot!