Väike-Maarja vallavalitsus kolis koroona tõttu kodukontoritesse

Autor: Lääne-Virumaa Uudised • 11. oktoober 2021
Jaga lugu

Kui veel kuu aega tagasi ei olnud Väike-Maarja vallas ühtegi koroonapositiivset, siis praeguseks on vald Eesti omavalitsuste seas kerkinud esikümnesse ning haigestumus 100 000 elaniku kohta on tõusnud üle tuhande.

Vaktsineerimine.
Autor: Liis Treimann

Väike-Maarja vallavalitsuse teenistujad, kellel tööülesanded seda võimaldavad, on kodukontoris kuni selle nädala lõpuni. Koroonaviiruse leviku tõttu tuleb ametnikega kohtumiseks vastuvõtuaeg eelnevalt kokku leppida.

Vallavalitsus soovitab suhelda lahendamist vajavates küsimustes telefoni või e-posti teel. Juhul kui on eelnevalt aeg kokkulepitud, palutakse Väike-Maarja vallamajja või teenuskeskusesse tulles kanda maski, desinfitseerida käsi, hoiduda kontaktpindade puutumisest ning hoida vähemalt kahemeetrist distantsi.

Lapsevanemate ja külaliste sisenemine koolide ja lasteaedade hoonetesse on reeglina keelatud. Lapsi, kellel on köha või nohu või muud haigustunnused, kooli ega lasteaeda ei lubata. Huvitegevuse läbiviimisel tuleb lähtuda ning kinni pidada vabariigi valitsuse poolt kehtestatud piirangutest.

Väike-Maarja seltsimaja ja Simuna rahvamaja ruumides lähiajal suurüritusi ei toimu.

Hooldekodudes saavad lähedased klientidele helistada ja kirjutada, praktiseeritakse ka videosilla abil kohtumisi. Lähedaste külastamine on lubatud ainult eritingimustel humaansetel eesmärkidel. Selleks tuleb eelnevalt aeg kokku leppida hooldekodu personaliga. Pakke saab jätkuvalt saata posti teel, lähedastel palutakse pakke ise mitte tuua.

Rakke ja Väike-Maarja saunad on suletud kuni 24. oktoobrini.

Terviseameti andmetel on Väike-Maarja vallas täielikult vaktsineeritud 61,66 protsenti 12aastastest ja vanematest. Lääne-Virumaal on see näitaja madalam vaid Tapa ja Viru-Nigula vallas.

Ole teemaga kursis! Telli oma e-postile teavitus, kui ilmub lugu just sellel teemal:

Vaata veel

Telli uudiskiri ja ole kursis Lääne-Virumaal toimuvaga

Jaga meiega huvitavat infot!

Meie koostööpartneriteks on

Telli uudiskiri ja ole kursis Lääne-Virumaal toimuvaga

Jaga meiega huvitavat infot!