LHV hoiatab petusõnumite eest

Autor: Lääne-Virumaa Uudised • 12. oktoober 2021
Jaga lugu

Mitmed kliendid on LHV Pangale teada andnud, et neile on petturid LHV-na esinedes kahtlase sisuga sõnumeid saatnud.

Autor: Andras Kralla

Tegemist on õngitsussõnumitega, mille eesmärk on petta välja ligipääs inimese pangakontole. Saades kahtlase SMS-i, ei tohiks kindlasti selles sisalduvatele linkidele klikkida.

LHV infoturbejuhi Tiit Hallase sõnul on viimase nädala jooksul aktiviseerunud petturid, kes seavad internetti üles LHV kodulehele sarnanevaid petulehti ning saadavad suvalistele telefoninumbritele SMS-e, meelitades sõnumisaajaid petulehtedele oma panga kasutajatunnuseid sisestama.

Juhul, kui klient sellisel lehel oma andmed loovutab ja Mobiil-ID või Smart-ID koodi telefonis kinnituseks sisestab, võivad kurjategijad saada ligipääsu kliendi mobiilipanka ja seda kurjasti ära kasutada.

"Oleme teadlikud, et petulehtede hulk on kasvanud ning teeme omalt poolt tööd, et pettuste mõju klientide jaoks vähendada. Õnneks on inimeste teadlikkus ja tähelepanelikkus erinevate õngitsusskeemide osas kasvanud ja seetõttu on pettuse ohvriks langejaid vähe. Sellegi poolest tuleks klientidel ka edaspidi valvas olla ja igasugu kahtlastele linkidele klikkimist vältida," rääkis Tiit Hallas.

Kui inimene saab panga nimel kahtlase sisuga kirja või sõnumi, tuleks selle avamist vältida, kindlasti ei tohi klikkida kirjas olevatel linkidel. Kõige parem on kahtlased sõnumid kustutada.

Pank ei küsi kliendilt SMS-i teel andmeid. Kui kliendil tekib kahtlus sõnumi sisu osas, saab ta vajadusel ise panga poole pöörduda ja infot küsida.

Petturite koostatud kirjad ja petulehed võivad näha välja vägagi tõetruud, petturid võivad kasutada pangale sarnaseid aadresse ja telefoninumbreid.

Ole teemaga kursis! Telli oma e-postile teavitus, kui ilmub lugu just sellel teemal:

Vaata veel

Telli uudiskiri ja ole kursis Lääne-Virumaal toimuvaga

Jaga meiega huvitavat infot!

Meie koostööpartneriteks on

Telli uudiskiri ja ole kursis Lääne-Virumaal toimuvaga

Jaga meiega huvitavat infot!